Jednání irácké vládní a podnikatelské delegace na Ministerstvu zemědělství dne 5. listopadu 2018

12. 11. 2018

Ministerstvo zemědělství se aktivně zapojuje do činností spojených s poválečnou rekonstrukcí Iráku, a to formou spolupráce při obnově zemědělství.

V rámci uvedených aktivit přijalo Ministerstvo zemědělství dne 5. listopadu 2018 iráckou delegaci zahrnující jak zástupce irácké státní správy (Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo vodních zdrojů), tak představitele iráckých podnikatelů.

Uvedená mise financovaná z prostředků na projekty ekonomické diplomacie měla za cíl přispět zejména k prohloubení ekonomických vztahů mezi oběma zeměmi a pomoci českým firmám najít uplatnění pro jejich výrobky v Iráku. Hlavním těžištěm celé akce bylo jednání na Ministerstvu zemědělství, které zahrnovalo jak G2G, tak B2B formát.

V průběhu G2G části ocenil vedoucí irácké mise v Praze pan Ihsan Yaseen Al-Awady pomoc ČR při boji s Islámským státem a poukázal na oblasti, které jsou pro poválečnou obnovu iráckého zemědělství prioritní. Ředitel Odboru zahraničně obchodní spolupráce pan Jiří Šír připomněl dosavadní akce, které Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s iráckým velvyslanectvím v ČR a s českými podnikateli v nedávné době realizovalo.

B2B jednání bylo zaměřeno na širokou škálu oblastí zajímající podnikatelskou část irácké delegace, a to zejména na genetiku a výkrm drůbeže, vodní hospodářství (vrtání studní, zavlažování, alternativní zdroje napájení), dodávky kompletních farem či včelařství. Partnery byly české firmy (Xaverov a.s., Dominant CZ, Best s.r.o., Mach Drůbež a.s., Kocman Consulting/Sigmainvest, Český svaz včelařů), z nichž některé již mají zkušenost s obchodováním s iráckými odběrateli.

V následujících dvou dnech uskutečnili iráčtí podnikatelé návštěvu některých českých podniků, kde měli možnost přesvědčit se o vysoké úrovni produkce a navázat užší kontakty s těmito firmami.

 

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.