Incomingová mise ze Zambie

21. 11. 2017

Zambijští farmáři a distributoři zemědělské techniky se blíže seznámili s českou produkcí zemědělské techniky a genetikou zvířat, Ministerstvo zemědělství podpoří české vystavovatele na veletrhu AGRItech EXPO Zambia 2018.

Zambijští farmáři a partneři českých producentů zemědělské techniky a genetiky skotu za podpory Ministerstva zemědělství a nově otevřeného Velvyslanectví ČR v Lusace absolvovali v ČR čtyřdenní program prohlídek referencí českých producentů zemědělské techniky, technologií a chovatelských výsledků a užitkovosti skotu plemene ČESTR.

Cílem říjnové cesty zambijských hostů do ČR bylo především rozvinout plány distribuce české zemědělské techniky v Zambii, diskutovat vhodné produktové portfolio uzpůsobené pro zambijský trh a předním zambijským farmářům prezentovat kvalitu české produkce a úroveň zemědělství. Skupina mj. navštívila výrobní prostory společnosti Zetor Tractors a.s. Zástupci společnosti prezentovali hostům historickou techniku Zetor i aktuální produktové portfolio. Všichni účastníci měli možnost osobně vyzkoušet traktory Zetor na testovacím okruhu v areálu společnosti. Zástupce společnosti EuroBagging s.r.o. seznámil hosty s výhodami silážování hosty. Zkušenosti s využíváním siláže v krmné dávce doposud nemá velké množství zambijských farmářů. Technologie silážních a senážních lisů EuroBagging, která umožňuje skladování siláží a senáží bez nutnosti konstrukce jam, ale také např. skladování obilí, hosty zaujala také pro možnost poskytování služeb dalším farmářům, respektive jako možný vedlejší zdroj příjmů.

Zambie patří mezi prioritní země proexportních aktivit Ministerstva zemědělství. I proto bude českým exportérům nabídnuta podpora účasti na veletrhu AGRItech EXPO Zambia 2018, kde bude ve spolupráci resortu zemědělství a velvyslanectví ČR v Lusace realizován stánek českých firem ze sektoru zemědělství a potravinářství. Účast exportérů ze států EU na veletrhu každoročně narůstá. V roce 2016 se výstavy zúčastnily 2 zahraniční národní stánky (celkem více než 165 místních a zahraničních vystavovatelů), v roce 2017 to bylo již 7 zahraničních národních stánků (prezentovali se vystavovatelé z celkem 39 zemí světa a zúčastnilo se již 242 místních a zahraničních vystavovatelů). Pro český stánek se v roce 2018 bude jednat o druhý ročník s aktivní účastí.

 

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.