Incomingová mise srbských distributorů a dovozců potravin

18. 10. 2016

Zástupci šesti významných srbských firem dne 17. října na Ministerstvu zemědělství jednali s českými podnikateli o možnostech větší obchodní spolupráce.

Cílem akce bylo zprostředkovat konkrétní kontakty mezi českými podnikateli a srbskými distributory a dovozci potravin do Srbska, a napomoci tak nadále rozvíjet vzájemné obchodní vztahy mezi oběma zeměmi. Zítra mají srbští podnikatelé možnost individuálně navštívit několik českých firem.

Česká republika a Srbsko jsou země, které jsou si tradičně velmi blízké a mají velmi dlouhou historii vzájemných obchodních vztahů. Z hlediska agrárního zahraničního obchodu jde o jednoho z nejdůležitějších partnerů pro české firmy.

Kromě oblasti potravin má agrární diplomat v Srbsku přispět i ke zvýšení povědomí o české zemědělské mechanizaci, jejíž export do Srbska se v posledních letech pohybuje v řádu desítek milionů korun ročně a v meziročním srovnání období leden-srpen 2016/2015 vzrostl o 43 %. Třeba export piva pak ve stejném období rostl o 24 %. Hodnota obratu agrárního zahraničního obchodu ČR se Srbskem byla v loňském roce 664 milionů korun.

Akce proběhla pod patronací zemědělského diplomata v Srbsku.

 
Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.