Incomingová mise obchodníků z Libanonu v ČR

24. 10. 2017

Ve dnech 12. – 15. října 2017 se v ČR uskutečnila incomingová mise obchodníků z Libanonu, kterou zorganizovalo formou Projektu ekonomické diplomacie Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Zastupitelským úřadem ČR v Bejrútu.

Incomingová mise proběhla ve dvou fázích. Dne 12.10.2017 bylo na Ministerstvu zemědělství zorganizováno B2B Fórum. V rámci tohoto setkání, které zahájil náměstek ministra Jiří Šír, byly libanonským obchodním společnostem poskytnuty informace o firmách a jejich výrobcích z oblasti mlékárenství, pivovarnictví, masného průmyslu, výroby minerálek a výroby potravin a polotovarů pro potravinářskou výrobu. Jednání se rovněž zúčastnil zástupce Státní veterinární správy a Potravinářské komory.

V následujících dnech zástupci libanonských obchodních společností za doprovodu zástupce MZe a ZÚ v Bejrútu navštívili široké spektrum českých firem z mlékárenského, cukrovarnického, pivovarnického a mlynárenského průmyslu. Předmětem návštěvy byla rovněž firma specializující se na obchod s hospodářskými zvířaty.

Zástupci libanonských společností si díky osobní návštěvě v provozu potravinářských firem ověřili kvalitu tuzemských výrobků. Zástupcům tuzemských firem osobní jednání posloužila k získání konkrétní představy o poptávce libanonských obchodníků a potenciálu uplatnění jejich produkce na libanonském trhu.

Co se týče libanonské strany, jedná se o významné obchodníky, kteří byli zastoupeni na úrovni majitelů, vedoucích obchodů, generálních ředitelů společností a členů výkonného managementu a v řadě případů rovněž o obchodníky s přesahem na trhy v Sýrii, Iráku a Egyptě.

Projekt incomingové mise přispěl k dalšímu rozvoji stávajících i navázání nových obchodních kontaktů, a to v souvislosti  se snahou o zvýšení exportu zemědělského a potravinářského zboží do Libanonu, s diverzifikací českého exportu na mimoevropské trhy a významem libanonského trhu při realizaci zboží na trhy řady sousedních zemí v regionu.

 

 

 

 

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.