Incomingová mise libanonských chovatelů a obchodníků s masným skotem

28. 5. 2019

Ve dnech 12. – 15.5.2019 se v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie uskutečnila incomingová mise delegace z Libanonu zaměřená především na živočišnou výrobu, kterou zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Bejrútu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.

Jednalo se o třídenní akci, která byla, vzhledem ke svému zaměření, zorganizována u příležitosti konání Národní výstavy hospodářských zvířat a veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH  v Brně. 

Program byl zahájen jednáním na Státní veterinární správě, kde byla diskutována pravidla pro další spolupráci. 

Účastníci incomingové mise následně absolvovali návštěvy v řadě českých farem zabývajících se chovem masného a mléčného skotu (např. Jesenice u Prahy, Čechtice, Merklín u Přeštic, Drnholec a Břežany). Dále proběhla návštěva mlékárny Moravia Lacto jejíž výrobky jsou již do Libanonu exportovány. V průběhu samotné výstavy byla zorganizována řada jednání za účelem navázání budoucí spolupráce i v jiných oblastech potravinářství (pivo, vepřové maso a uzeniny).

Součástí delegace Libanonu byly jak obchodní společnosti zabývající se nákupem užitkového a jatečného skotu, tak významní zástupci libanonského Ministerstva zemědělství, kteří jsou zodpovědní za veterinární oblast.

V rámci výše uvedené incomingové mise se podařilo navázat na velmi dobré výsledky incomingové mise libanonských obchodníků a zpracovatelů zemědělských komodit, která se uskutečnila v roce 2017 a znamenala průlom v rozšíření českého exportu do Libanonu.

Libanonská strana ocenila vysokou kvalitu českých výrobků a zařízení, která odpovídají vysokým světovým standardům. Libanonští podnikatelé projevili zájem zejména o nákup skotu a hotových mlékárenských výrobků. Byly navázány přímé kontakty mezi odběrateli a dodavateli i u jiných potravinářských produktů.  

 

 

 

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.