Incomingová mise finské importní společnosti Servaali a pobaltské Momentin Baltics v českých minipivovarech

1. 10. 2021

Ve dnech 22. – 24. 9. 2021 se na základě spolupráce Zastupitelského úřadu v Helsinkách a Ministerstva zemědělství uskutečnila v ČR incomigová mise finských a pobaltských dovozců piva po českých minipivovarech.

Hlavním cílem akce bylo představit vybrané české minipivovary s inovativními postupy a schopností vyvážet do zahraničí finským a pobaltským dovozcům a distributorům a umožnit navázání nových obchodních příležitostí.

Za finskou stranu se incomingu zúčastnili tři největší finští importéři českého piva (Servaali, Momentin Group, Brew Seeker), pobaltský dovozce (Momentin Baltics), dále zástupce segmentu HoReCa (Momentin Restaurants) a jeden z nejznámějších finských pivních novinářů Heikki Kähkönena, spolumajitel finského nejčtenějšího online časopisu Viisi Tähteä.

V rámci incomingu se finští a pobaltští importéři zúčastnili Svatováclavských slavností českého piva 2021 v Praze a setkali se zástupci některých českých pivovarů (např. Lobkowicz, Kutná hora, Starobrno, Krušovice, Březňák a Platan). Během svého pobytu navštívili finští a pobaltští dovozci šest minipivovarů (Antoš, Zichovec, Vinohradský pivovar, Libertas, Uhříněves a Panaczech).

Akce byla organizována jako projekt ekonomické diplomacie (PROPED) s podporou Ministerstva zemědělství ČR.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.