Firma Danone zahájila výrobu rostlinné produkce Alpro v Rusku

16. 4. 2021

Firma Danone zahájila výrobu rostlinných mlék a další rostlinné produkce pod značkou Alpro v Rusku (ve městě Labinsk, Krasnodarský kraj). Investice do výrobního závodu a spuštění celého projektu se pohybuje okolo 1 miliardy rublů (cca 300 mil. Kč). Aktuálně závod vyrábí ovesné, mandlové a kokosové „mléko“.

Doposud firma Danone tyto výrobky do Ruska importovala ze svých evropských závodů v Belgii, Francii a Velké Británii. Firma ale vidí velký potenciál růstu v segmentu rostlinných produktů a zdravé výživy v Rusku, proto se rozhodla pro lokalizaci výroby, což by mělo mj. i zlevnit produkty pro koncové zákazníky.

Dle hodnocení předsedy ruského mlékárenského svazu „Sojuzmoloko“ Artěma Bělova je růst poptávky po rostlinných „mlécích“ a dalších produktech zřejmý, avšak ve srovnání s tradičními mléčnými produkty zaujímá tento segment zatím pouze malý podíl. Hodnotu trhu s rostlinnými „mléky“ oceňuje ve výši 10 miliard rublů, zatímco trh tradičních mléčných výrobků dosahuje hodnoty  více než 1,5 bilionu rublů.

Značka Alpro byla mezi rostlinnými „mléky“ na ruském trhu jako jedna z prvních, velmi rychle se jí ale začala objevovat ruská konkurence. Hlavním ruským konkurentem je aktuálně značka „Nemoloko“ patřící firmě „Sady Pridonya“.

Francouzská firma Danone, která se zaměřuje na výrobu mléčných produktů a dalších potravin, byla založena v roce 1919. Aktuálně firma vlastní více než 190 výrobních závodů po celém světě. Danone patří mezi „trojku“ největších výrobců potravin na světě. V Rusku vyrábí mléčné produkty pod značkami jako např. „Prostokvašno“ (tvarohy, smetany), „Activia“ a „Actimel“ (jogurty a mléčné nápoje), „Tema“ (mléčné výrobky pro děti), „Danissimo“ (jogurty a deserty), „Biobalanc“ (bioprodukce) a další. 

 

Pro další informace ohledně agrární spolupráce kontaktujte zemědělskou diplomatku N. Hruškovou (+420 702 169 426, nikola.hruskova@mze.cz).

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.