Dotaz na ponechání nepokosených ploch:

31. 3. 2015

Podle paragrafu 18 návrhu nařízení vlády 2015 žadatel na dílu půdního bloku zařazeného do titulu ošetřování travních porostů s výměrou nejméně 12 hektarů ponechá každoročně při první seči nepokosenou plochu nejméně 3% včetně rozlohy dílu půdního bloku, nejvýše však 10%, maximálně 1 hektar. Jak postupovat, když na půdním bloku probíhá schválená obnova TTP,  na pozemku bude zaseta jako krycí plodina směska hrachu a jarního ječmene na krmné účely a není možno nechat nepokosenou plochu do další seče, za 3-4 týdny, protože by při sklizni došlo znehodnocení a vydrolení hrachu.

V případě provádění obnovy trvalého travního porostu, prováděné v souladu s § 9 odst. 5 návrhu NV nebude podmínka ponechávání nepokosených ploch požadována.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.