Konference Živá krajina 2024

Datum akce: 30. 1. 2024 9:00 - 18:00
Místo konání:
Aula ČZU v Praze, Kamýcká 129, Praha-Suchdol
Pořadatel: Benefit Management s.r.o.
Kategorie akce: Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)
GPS

 Regenerativní zemědělství nabízí celostní přístup k hospodaření využívající přírodní mechanismy a procesy, aktuální vědecké poznatky o půdě i sílu moderních technologií.

  Je pro vás úrodná a zdravá půda na prvním místě? Řešíte rostoucí náklady a dopady sucha? Chcete se dozvědět, kam se posouvá regenerativní způsob hospodaření v Česku a zda je ekonomicky výhodný?

Zúčastněte se konference Živá krajina –⁠ 30. ledna 2024 v aule ČZU v Praze.

Navazujeme na úspěšné dva ročníky konference a opět přinášíme nejnovější poznatky ze světa regenerativního zemědělství a s ním spojeného výzkumu i praxe. Představíme příklady z rostlinné i živočišné produkce, strategii veřejné podpory i nové vědecké poznatky. Načerpejte inspiraci od špičkových odborníků v zemědělství a udělejte s námi krok k ziskovému, a přitom šetrnému hospodaření.

Česky, slovensky a anglicky (s překladem) letos zazní vše, co zajímá nováčky i již zkušené regenrativní zemědělce, milovníky pestré krajiny, rozmanité přírody a zdravých produktů z ní.

Vstupenky zakoupíte na webu

Nejvýznamnější událost o regenerativním zemědělství v České republice konference Živá krajina hledá cesty v boji se suchem.
Odborná debata nad možností ovlivnit přirozenou tvorbu dešťových srážek a potřebou většího sdílení regenerativní zemědělské praxe získala záštitu prezidenta České republiky Petra Pavla, Ministerstva životního prostředí a ministra zemědělství Marka Výborného.  Akce se uskuteční 30. ledna 2024 v aule ČZU v Praze a online a pořádá ji startup Carboneg za podpory evropského programu EIT Food the Regenerative Agriculture Revolution a dalších partnerů.

Konference Živá krajina už potřetí bude hostit řadu inspirativních řečníků a láká nejen zemědělce na celodenní program. Událost zahájí vedoucí oddělení klimatické změny Českého hydrometeorologického ústavu Radim Tolasz. Na to, zda je vůbec možné ovlivnit přirozenou tvorbu dešťových srážek se na konferenci zaměří americká expertka Elizabeth Heilman. Představí, jak pomáhají regenerativní postupy v boji se suchem a eliminují škody způsobené například náhlým přívalovým deštěm. Dalším hostem konference je mezinárodně uznávaný agroekolog, konzultant a autor několika knih o regenerativním zemědělství Dale Strickler. U příležitosti jeho návštěvy v Praze představí svoji knihu Manuál regenerativního zemědělství (v originálu The Complete Guide To Restoring Your Soil), která vychází v lednu ve vydavatelství Walden Press.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.