přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
23.9.2010

Češi chtějí potraviny české, nejlépe regionální, jsou přesvědčeni o jejich kvalitě

Tisková zpráva – Naprostá většina spotřebitelů v ČR chce nakupovat kvalitní místní potraviny, 86 procent dotazovaných vítá vznik značky Regionální potravina. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu ministerstva zemědělství, do kterého se na agrosalonu Země živitelka zapojilo více než 1100 lidí. Na poptávku po kvalitních domácích potravinách odpovídá projekt Regionální potravina, kterým ministerstvo zemědělství současně podporuje menší tuzemské výrobce a pěstitele.


22.9.2010

I přes nepřízeň počasí bude mít Česká republika dostatek obilovin

Tisková zpráva – Letošní žně jsou už prakticky u konce. Sklizeň základních obilovin přesáhla hranici 6 miliónů tun, přesto je nižší přibližně o devět procent než v roce 2009. Navzdory propadu výnosů letošní sklizeň obilovin celkovou domácí spotřebu České republiky pokryje.


22.9.2010

Startuje podzimní etapa kampaně Ryba domácí

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství v září zahájí další etapu komunikační kampaně Ryba domácí. Jednou z tradičních podzimních činností v rámci zemědělského roku je výlov rybníků. A právě výlov rybníka je ideálním místem pro nákup čerstvých sladkovodních ryb té nejvyšší kvality.


20.9.2010

Téma směřování zemědělské politiky dominuje neformálnímu setkání šéfů zemědělských resortů EU

Tisková zpráva – Belgické městečko La Hulpe ve dnech 19. - 21. září hostí neformální zasedání ministrů Rady pro zemědělství a rybářství. V rámci plenární schůze, ale i během akcí pořádaných na okraj zasedání je nosným tématem budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2013.


17.9.2010

11. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova odstartuje v říjnu

Tisková zpráva – Investice do lesů, Spolupráce při vývoji nových produktů, postupů a technologií, respektive inovací v potravinářství, Využívání poradenských služeb a Realizace místní rozvojové strategie – na tato opatření se zaměřuje 11. kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova. Žadatelé mohou předkládat své projekty v termínu od 14. – 27. října, a to podle upravených pravidel, která například upravují preferenční kriteria a snižují administrativní nároky.


16.9.2010

Ministr Fuksa ocenil i ochutnal poctivou práci vinařů na brněnských Slavnostech vína

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa se v rámci své pracovní cesty na jižní Moravě zúčastnil prvního ročníku Slavností vína v Brně. Jde o první vinařskou akci tohoto druhu v centru moravské metropole. Cílem slavností je především představit moravská a česká vinařství, jejich nabídku vín a samozřejmě degustovat.


16.9.2010

Ministr Ivan Fuksa dnes v Brně vysvětlil svou strategii protipovodňových opatření a pozemkových úprav

Tisková zpráva – Podstatně urychlit protipovodňovou ochranu a výrazně pokročit s procesem pozemkových úprav označil ministr Fuksa za své klíčové priority již při nástupu do čela resortu zemědělství. Při své dnešní návštěvě Jihomoravského kraje se seznámil se stavem protipovodňových opatření a přiblížil, v čem vidí řešení. V tomto kraji je v různé fázi provedení 13 protipovodňových akcí ve finančním objemu 370 mil. korun.


16.9.2010

Regionální potraviny jsou v centru zájmu

Tisková zpráva – Fórum „Regionální potravina Znojmo 2010“ reaguje na rostoucí zájem veřejnosti o nákup lokálních specialit. Ministr Fuksa uvítal aktivitu regionálních výrobců a především širokou nabídku jejich výrobků. Zároveň zdůraznil přednosti regionálních potravin a vyzdvihl stoupající zájem široké veřejnosti o tyto potraviny. Podporu regionálních potravin razí už od svého jmenování.


15.9.2010

Informační systém SZIFu musí přinést úspory a spolehlivé technické řešení

Tisková zpráva – Jasné zadání dostal od ministerstva zemědělství Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) ohledně informačního systému. Primárním zájmem ministerstva zemědělství zůstává zajištění bezproblémového vyplácení evropských dotací zemědělcům. Další podmínkou případné změny je jasně doložitelná finanční úspora a zajištění vlastnických práv ministerstva zemědělství k systému. Výběrové řízení musí být otevřené a transparentní.


14.9.2010

Kontroly potravin mají být důsledné, ale ne diskrimační

Tisková zpráva – Český spotřebitel si zvykl na vysoký standard kvality a bezpečnosti potravin. Tuto jistotu je třeba zachovat, stávající kontrolní mechanismy jsou dostatečné a v souladu s evropskou legislativou. Větší informovanosti a propagaci českých potravin ze strany výrobců podle ministra Fuksy nic nebrání.

zobrazit po