Databáze ekologických osiv - popis

Databáze dostupného ekologického osiva a osiva z druhého roku přechodného období pro EZ

Veřejně přístupná databáze aktuálně dostupných ekologických osiv a osiv z druhého roku přechodného období, kterou vede ÚKZÚZ podle článku 26 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/848, je umístěna na portálu ÚKZÚZ (eagri.cz) kde ji mohou editovat kromě pracovníků ÚKZÚZ také dodavatelé osiv.

Do této databáze můžou dodavatelé osiv, po ukončení povinného uznávacího řízení, zapsat uznané partie ekologického osiva a osiva z druhého roku přechodného období zemědělských druhů.

Do databáze je možné zapsat také standardní osivo zeleniny a osivo z dovozu, které již prošlo certifikací v jiném státě EU.

ÚKZÚZ vždy před schválením osiva do databáze ekologických osiv provede kontrolu správnosti zadaných údajů a zda má dané osivo vydaný uznávací list, u osiva z dovozu také kontrolu EKO certifikace.

Dodavatelé jsou povinni zajistit, aby byly údaje v databázi dostupného ekologického osiva a osiva z druhého roku přechodného období aktuální, jak stanovuje článek 26 odst. 4 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/848. Dodavatelé evidují změny v nabídce ekologických osiv a osiv z druhého roku přechodného období pravidelně po každé změně v množství nabízeného osiva.

Údaje potřebné pro vložení osiva do databáze:

  • název druhu
  • název odrůdy
  • v jakém režimu byly osivo nebo sadba pěstovány (EZ nebo PO)
  • číslo partie
  • kategorie a generace osiva nebo sadby
  • hmotnost dostupného osiva nebo sadby
  • název dodavatele

Videonávod:

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.