Analýza rozšíření a využívání technologií precizního zemědělství v České republice

13. 2. 2024

Na základě dotazníkového šetření vznikl dokument Analýza rozšíření a využívání technologií precizního zemědělství v ČR, který byl vypracován Ústavem zemědělské ekonomiky a informací ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a odbornou veřejností. 
 

Ve zprávě jsou představeny výsledky získané prostřednictvím dotazníkového šetření. Na základě získaných údajů je zobecněna míra rozšíření vybraných technologií precizního zemědělství, průměrná výměra obhospodařované půdy s rozlišením zemědělských kultur pomocí jednotlivých „precizních“ technologií a průměrné zastoupení technologií dle druhů zvířat.

Odpovědi byly získány od více než 5,6 % zemědělských subjektů, které měly v LPIS 2022 evidovanou zemědělskou půdu, přičemž zjištěné odpovědi reprezentují 14 % zemědělské půdy v ČR v roce 2022.

Z celkového počtu 1 884 zemědělských subjektů, jejichž dotazník byl pro analýzu vyhodnocen jako relevantní, jich uvedlo že využívají alespoň nějakou technologii precizního zemědělství 567 (Tab. 2.), tj. 30 % subjektů.

Analýza rozšíření a využívání technologií precizního zemědělství v ČR (pdf, 6 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.