Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Reakce na nepřesnosti v médiích

Reakce na článek „Jedy na hraboše zabíjejí také sovy“

16. 6. 2023
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) považuje za nutné uvést na pravou míru některé informace uvedené v článku „Jedy na hraboše zabíjejí také sovy,“ zveřejněném na online webu in Novinky a v regionálních denících PRÁVO.

Reakce na článek „Používat jedy ve volné přírodě je barbarství. Otrávit se mohou chránění živočichové i mazlíčci“

17. 3. 2023
ÚKZÚZ považuje za vhodné reagovat na nepravdivé a zavádějící informace uvedené v článku autora Evžena Korce, zveřejněného dne 13. 3. 2023 v Hradecké drbně.

Reakce ÚKZÚZ na seriál České televize „Kapka vody“

11. 11. 2021
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) považuje za nezbytné reagovat na nepravdivé, zavádějící až poplašné informace zveřejněné prostřednictvím České televize v pořadu „Kapka vody - díl „Problematika adaptace na klimatickou změnu a vzdělávání v otázce ochrany vody“.

Reakce na článek „Kterýpak to buran roznáší tu karbofuran?“

19. 5. 2021
Reakce ÚKZÚZ na online článek autora Mojmíra Vlašína, zveřejněný v Deníku Referendum dne 14. 5. 2021.

Reakce na článek „Někde se stala chybička Chmelu se letos nedařilo, bitva o kvalitu žateckého červeňáku přiostřuje“

30. 9. 2020
V článku týdeníku Euro - autora Ondřeje Stratilíka ze dne 29. 9. 2020 jsou ve vztahu k ÚKZÚZ uvedeny informace k organizačním změnám týkajících se řízení Oddělení chmele a certifikace produktů, které by mohly vést ke spekulacím. Považujeme za nutné tyto dezinformace uvést na pravou míru.

Reakce na článek "V české půdě přibývá karcinogenního kadmia. Experti volají po zpřísnění"

20. 8. 2020
Na webu iDNES byl dnes uveřejněn článek, který poměrně dramaticky popisuje nebezpečí kontaminace zemědělských půd v ČR kadmiem. Naše údaje v článku uvedené mnoho vysvětlují, přesto považujeme za důležité reagovat i na některá další uvedená tvrzení.

Stutox gradaci zastavit nemůže, snížit škody však ano

26. 5. 2020
ÚKZÚZ považuje za vhodné upřesnit některé informace zveřejněné dne 24. 5. 2020 na webu iROZHLAS.cz, v rozhovoru s Vladimírem Melicharem „Populace hrabošů se podle ekologa na jižní Moravě zhroutila i bez jedů. Někde je pokles až 90 %, říká.“ Zásadní v reakci ÚKZÚZ je skutečnost, že mimořádným povolením aplikací Stutox II ÚKZÚZ nešlo o zastavení populační gradace hraboše polního či jeho vyhubení,…

Reakce na článek „Plošný rozhoz jedů byl schválen. Výrobce to zakazuje. Kdo za to bude odpovědný?“

30. 3. 2020
Reakce ÚKZÚZ na článek autora Evžena Korce, zveřejněný v Táborském deníku.cz a Regionalistu.cz. dne 29. 3. 2020.

Šance, že Stutox zabije psa, je opravdu mizivá

5. 3. 2020
Reakce na článek deníku Metro – Čápi míří domů, v Česku je ale čeká otrávená potrava.

Reakce na zavádějící informace internetového magazínu ENMAG

21. 2. 2020
Na internetu se objevilo několik poplašných tvrzení k rozsahu a zahájeným aplikacím rozhozem rodenticidu, které se nezakládají na pravdě.
1 2

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.