Zákon o vodovodech a kanalizacích

Přijaté a schválené výklady k zákonu o vodovodech a kanalizacích a souvisejícím právním předpisům (datum poslední aktualizace 13. července 2009).

K 15. březnu 2006 vstoupila v platnost novela zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích), ve znění pozdějších předpisů. V návaznosti na schválenou novelu (zákon č. 76/2006 Sb.) byly výkladovou komisí k zákonu o vodovodech a kanalizacích a související právní předpisy v působnosti Ministerstva zemědělství revidovány všechny výklady schválené před účinností novely zákona. Byla provedena kontrola jednak z důvodu formálních změn (změna označení některých ustanovení zákona), jednak z hlediska smyslu a účelu výkladů k jednotlivým ustanovením zákona. V důsledku této rozsáhlé revize byly následně některé výklady změněny nebo zcela zrušeny. Pro zachování kontinuity zůstávají zrušené nebo upravené výklady v původním znění vystaveny na web stránkách MZe, viz odkaz níže „Původní znění výkladů k zákonu o vodovodech a kanalizacích“. Výklady, které nebyly změněny a výklady schválené po účinnosti novely jsou nadále vystaveny v přílohách.

Výkladová komise pro zákon o vodovodech a kanalizacích

30. 6. 2017
Personální složení výkladové komise pro zákon o vodovodech a kanalizacích.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.