Kategorie 6.5. kafilérní, asanační zařízení a bioplynové stanice

Referenční dokument o nejlepších dostupných technikách pro odvětví jatek a vedlejších produktů živočišného původu (SA BREF), kap. 5 Závěry o BAT

11. 1. 2022
Překlad kapitoly 5 „Závěry o nejlepších dostupných technikách (BAT) pro odvětví jatek a vedlejších produktů živočišného původu v SA BREF“.
Stáhnout (pdf, 2 MB)

Posouzení vhodnosti terénního analyzátoru prvkového složení pro rentgenovou fluorescenční analýzu (RFA) vybraných materiálů rostlinného původu (Závěřečná zpráva, Brno 2017)

7. 12. 2017
Funkční úkol zahrnuje posouzení vhodnosti terénního analyzátoru prvkového složení pro rentgenovou fluorescenční analýzu (RFA) vybraných materiálů rostlinného původu. Do budoucna se rýsuje i možnost využití těchto analytických přístrojů i pro potřeby analýz nařízených legislativou.
Stáhnout (pdf, 3 MB)

Možnosti poškození kogeneračních jednotek vlivem nečistot v bioplynu, 2016

24. 11. 2016
Kategorie 6.5 – Možnosti poškození kogeneračních jednotek (KGJ) vlivem nečistot v bioplynu. Funkční úkol zahrnuje identifikaci nečistot u poškození těchto jednotek; předpokladem jsou nečistoty obsažené v bioplynu, zahrnující obsah sirovodíku, sloučenin dusíku a křemíku, tzv. siloxany.
Stáhnout (pdf, 5 MB)
Stáhnout (pdf, 3 MB)
Stáhnout (pdf, 2 MB)

Mineralogicko-chemická charakteristika fermentačních zbytků při výrobě bioplynu a možnosti jejich využití pro zlepšení vlastností půd (Brno 2014, závěrečná zpráva)

3. 2. 2015
Dokument se zaměřuje na vhodnost využitelnosti rentgenofluorescenční analýzy pro analýzu fermentačních zbytků z bioplynových stanic.
Stáhnout (pdf, 432 kB)

VLASTNOSTI SIRNÝCH KOROZIVNÍCH PRODUKTŮ Z RŮZNÝCH TECHNOLOGIÍ PRODUKCE BIOPLYNU (Brno 2014, závěrečná zpráva)

3. 2. 2015
Odborná práce popisuje problematiku anaerobní fermentace s cílem výroby bioplynu v bioplynových stanicích.
Stáhnout (pdf, 2 MB)

Funkční úkol: Vlastnosti sirných korozivních produktů z různých technologií produkce bioplynu r.2013

7. 8. 2014
Odborná práce komplexně analyzuje problematiku bioplynových transformací.
Stáhnout (pdf, 2 MB)

Funkční úkol:  Mineralogicko-chemická charakteristika fermentačních zbytků při výrobě bioplynu a možnosti jejich využití pro vlastnosti půd r.2013

7. 8. 2014
Předložená zpráva řeší aktuální problematiku využití fermentačních zbytků z procesu anaerobní stabilizace z bioplynových stanic v ČR.
Stáhnout (pdf, 974 kB)

Ověření možnosti ekonomických úspor v provozech BPS ve vztahu ke spotřebě vstupních surovin

18. 1. 2012
Ověření možnosti ekonomických úspor v provozech BPS ve vztahu ke spotřebě vstupních surovin.
Stáhnout (doc, 5 MB)
1 2 3

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.