Možnosti poškození kogeneračních jednotek vlivem nečistot v bioplynu, 2016

24. 11. 2016

Kategorie 6.5 – Možnosti poškození kogeneračních jednotek (KGJ) vlivem nečistot v bioplynu. Funkční úkol zahrnuje identifikaci nečistot u poškození těchto jednotek; předpokladem jsou nečistoty obsažené v bioplynu, zahrnující obsah sirovodíku, sloučenin dusíku a křemíku, tzv. siloxany.

Měření a analyzování nežádoucích sloučenin v substrátech bioplynových stanic, také v produkovaném bioplynu, získání souhrnných poznatků z jednotlivých praktických případů a sledování projevů poškození kogeneračních jednotek – jedná se především o poškození válců, pístů a přiléhajících součástek. Sledování poškození i za použití filtrů bioplynu. Nalezení podkladů pro výzkum týkající se konstrukce vhodných filtrů a jejich dimenzování v návaznosti na posouzení ekonomie provozu a vlivu na životní prostředí. Největším přínosem této práce je zpracování nové metodiky pro analýzu nečistot v bioplynu, které způsobují provozovatelům technické obtíže i nezanedbatelné ekonomické ztráty při haváriích kogeneračních jednotek.

Přílohy

Možnosti poškození kogeneračních jednotek vlivem nečistot v bioplynu, MENDELU, 2016

Stáhnout (pdf, 5 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.