Funkční úkol:  Mineralogicko-chemická charakteristika fermentačních zbytků při výrobě bioplynu a možnosti jejich využití pro vlastnosti půd r.2013

7. 8. 2014

Předložená zpráva řeší aktuální problematiku využití fermentačních zbytků z procesu anaerobní stabilizace z bioplynových stanic v ČR.

V teoretické části jsou definovány parametry vstupních surovin, konkrétně jejich složení a možnosti nakládání s nimi. V praktické části se posuzuje kvalita substrátů pomocí nejnovějších moderních metod - rentgenové difrakci, fluorescenci a elektronové mikroskopii. Jedná se o inovativní postupy pro analýzy (např. původu a kvality siláží apod.) s různými dopady jejich využití pro vlastnosti půd.

Přílohy

Mineralogicko-chemická charakteristika fermentačních zbytků při výrobě bioplynu a možnosti jejich využití pro vlastnosti půd r.2013

Stáhnout (pdf, 974 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.