Možnosti využití rostlin z fytosanačních postupů pro produkci bioplynu v bioplynových stanicích (Závěrečná zpráva, Brno 2015)

20. 1. 2016

Geršl M., Mareček J., Šotnar M., Koutný T., Kudělka J., Šofrová J.

V současné době, kdy často poptávka po tradičních substrátech jako je hnůj, kejda a siláž začíná převyšovat nabídku, je nutné detailně zhodnotit také možnosti jiných substrátů. Jednou z možností je použití substrátů v podobě siláží z rostlin, které byly využity k bioremediaci, resp. fytoremediaci kontaminovaných půd.

Autoři upozorňují, že se jedná o specifický výzkum. Vzorky v tomto případě mohou být zpracovávány jinými než obvyklými metodami, zvlášť byla hodnocena podsítná frakce digestátu, která je nejdostupnější pro přítomné mikroorganizmy a její složení se od celkového substrátu může značně lišit. Uvedené výsledky analýz nelze použít pro běžné hodnocení bioplynových stanic podle platné legislativy.

Přílohy

Možnosti využití rostlin z fytosanačních postupů pro produkci bioplynu v bioplynových stanicích

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.