Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Mezinárodní den zdraví rostlin s ÚKZÚZ

Datum akce: 12. 5. 2023 9:00 - 17:00
Místo konání:
Národní zemědělské muzeum Praha
Kontakt: Mgr. Petra Hrabčáková Ph.D.
mob. 734 427 619
petra.hrabcakova(at)ukzuz.cz
Kategorie akce: Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)

 

V 10.00 proběhne slavnostní zahájení a předání cen výhercům fotosoutěže. Připojte se k nám!

 

Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

upoutávka mezinárodní den zdraví rostlin

Zdravé rostliny znamenají zdravý život.

Proč tomu tak je a jak rostlinám ke zdraví pomoci? Hravě představí naši rostlinolékaři během interaktivního setkání při příležitosti Mezinárodního dne zdraví rostlin.

Ukážeme vám významné škůdce rostlin a „na zoubek“ se jim můžete podívat velkou lupou, kterou používají rostlinolékaři při své práci. Nemocné rostlinky budete moci prozkoumat také pomocí mikroskopu.

Jakým způsobem se monitorují škůdci a původci chorob rostlin můžete vyzkoušet s našimi inspektory, kteří vám zapůjčí lapáky a ukážou vám svůj „kouzelný“ kufřík.

Odhalit svoje znalosti můžete u odborného kvízu, poznávání dřevin, plodin a cizokrajného ovoce. 

Připravena je pro vás zajímavá soutěž a také výstava fotografií z fotosoutěže pořádané při příležitosti Mezinárodního dne zdraví rostlin, včetně ocenění vítězů.

obrázek

Do fotosoutěže - máte možnost se zapojit od 1. března do 1. května. Vyhlášení výsledků proběhne právě 12. května. 

Cílem akce je seznámit veřejnost s činnostmi, které významně přispívají k ochraně zdraví rostlin v České republice a sdělit, co pro jejich zdraví může udělat veřejnost sama.  

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský - Národní organizace ochrany rostlin v České republice. 

Co zajímavého vás čeká..

Program

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.