Zařízení pro aplikaci POR

V této sekci naleznete informace týkající se používání mechanizačních prostředků určených k aplikaci přípravků na ochranu rostlin – profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků.

Podle zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči (dále jen "zákon") v platném znění, vyhlášky č. 207/2012 Sb., o profesionálních zařízeních pro aplikaci přípravků provádí Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský následující činnosti:

  1. vede evidenci profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků,
  2. kontroluje používání profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků,
  3. vede a zveřejňuje způsobem umožňující dálkový přístup přehled zařízení pro aplikaci přípravků z hlediska omezení nežádoucího úletu přípravků,
  4. schvaluje provozovny kontrolního testování profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků,
  5. kontroluje činnost provozoven kontrolního testování a je odpovědný za chod systému kontrolního testování profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků na území České republiky.

Důležité informace

Potřebné formuláře

Kontakty

Odbor kontroly zemědělských vstupů
Oddělení kontroly a aplikační techniky
Zemědělská 1752/1a, Černá Pole, 61300 Brno
Ing. Tomáš Jedlička
vedoucí oddělení
Zemědělská 1752/1a, Černá Pole, 61300 Brno
tel. 545 110 453
mob. 602 472 248
tomas.jedlicka(at)ukzuz.cz

Platnost osvědčení o funkční způsobilosti aplikační techniky s ohledem na vyhlášený nouzový stav

5. 3. 2021
Vzhledem k aktuální epidemické situaci, při které jsou některé aktivity a pohyb osob výrazně omezeny, sděluje tímto ÚKZÚZ přístup k platnostem osvědčení o funkční způsobilosti profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.