Informace o procesu povolování letecké aplikace přípravků na ochranu rostlin

Žádost o povolení letecké aplikace přípravku podává na Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský osoba, která hodlá přípravek aplikovat. V této sekci naleznete základní informace o procesu povolování letecké aplikace a formuláře k vyplnění.

1. července 2012 nabývá účinnosti zákon č. 199/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, jenž byl zveřejněn ve Sbírce zákonů, částka 68 (dále jen „zákon“).

Důležitou změnou, ke které novelou zákona od 1. 7. 2012 došlo, je zákaz letecké aplikace přípravků na ochranu rostlin (§ 52 odst. 1 zákona).

Od 1. 7. 2012 lze dle § 52 odst. 2 zákona leteckou aplikaci přípravků na ochranu rostlin provést pouze, je-li povolena ÚKZÚZ, buď na základě schváleného plánu letecké aplikace a následné žádosti o povolení jednotlivé letecké aplikace anebo žádosti o povolení mimořádné letecké aplikace.

Přílohy

Instrukce - letecká aplikace přípravků na ochranu rostlin (POR) rev. 2021

Stáhnout (pdf, 200 kB)

Formulář žádosti o schválení plánu letecké aplikace (rev2018)

Stáhnout (xls, 80 kB)

Formulář žádosti o povolení jednotlivé letecké aplikace (rev2018)

Stáhnout (xls, 77 kB)

Formulář žádosti o povolení mimořádné letecké aplikace (rev2018)

Stáhnout (xls, 79 kB)

Seznam pracovišt KHS

Stáhnout (xls, 52 kB)

Seznam obcí s rozšířenou působností

Stáhnout (xls, 80 kB)

MZd informace o letecké aplikaci

Stáhnout (doc, 18 kB)

Formulář žádosti o schválení plánu letecké aplikace_KHS

Stáhnout (xls, 58 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.