Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF)

Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva (Rapid Alert System for Food and Feed - RASFF) je využíván pro oznamování a řešení případů rizik pocházejících z potravin nebo krmiv, které mohou ohrozit zdraví lidí, zvířat nebo životní prostředí ve více členských státech EU. Tento systém umožňuje rychlé sdílení informací o nebezpečných potravinách nebo krmivech mezi jednotlivými členy sítě RASFF: Evropskou komisí, členskými státy EU a EFTA (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA). Podněty v systému RASFF jsou přínosné zejména pro zabránění uvedení rizikových potravin a krmiv na trh, případně pro jejich urychlené stažení ze společného evropského trhu a dohledání příčiny jejich vzniku.

Roční zpráva o činnosti RASFF v České republice obsahuje základní informace o platformě RASFF, zhodnocení její funkčnosti, textové a grafické vyhodnocení jednotlivých typů oznámení a toxikologický slovníček přibližující nejčastěji se vyskytující látky v potravinách a v krmivech.

Zprávy a publikace

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.