přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výukový program do interaktivních tabulí „Jíme zdravě a s chutí“

16.6.2016

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vytvořilo nový výukový program do interaktivních tabulí pro žáky a pedagogy 1. stupně základních škol s názvem „Jíme zdravě a s chutí“.

Zdrava svacina ve skole

Výukový program je rozdělen obsahově na 21 samostatných modulů tak, aby byl v praxi co nejlépe využitelný dle aktuálních potřeb vyučujících. Interaktivní cvičení v jednotlivých modulech doplňují činnosti pracovního sešitu pro děti 1. stupně ZŠ „Jíme zdravě a s chutí“, který rovněž vydalo Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství.

Výukový program částečně vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) „Pět klíčů k bezpečnému stravování“. Zabývá se tématy zdravé výživy a hygieny při zacházení s potravinami a seznamuje žáky hravým způsobem s problematikou zemědělství. Výukový program také obsahuje krátká instruktážní videa, interaktivní soutěže, hry a zábavné testování získaných znalostí.

Každý pedagog má možnost si ke své výuce vybrat celý program nebo pouze jednotlivé moduly. Interaktivní cvičení jsou vytvořena v softwaru SMART Notebook, verze 11. Lze je využít na všech typech interaktivních tabulí. Registrace a stažení výukového programu do interaktivních tabulí je zdarma, včetně pravidelné aktualizace pro zaregistrované uživatele.


Moduly výukového programu

Naše tělo:
- Pohyb
- Trávicí soustava
- Zuby

Výživa:
- Příjem tekutin
-
Výživa
- Zdravý oběd
- Zdravý talíř

Původ potravin – Zvířata:
- Drůbež
- Králík
- Kráva
- Ovce
- Prase
- Zpracování mléka

Původ potravin – Rostliny:
- Rostliny
- Ovoce a zelenina

Bezpečnost potravin:
- Bakterie
- Plísně
- Zacházení s potravinami

Procvičování:
- Co už umíš
- Hraj si
- Ovoce a zelenina - procvičování

Přístup k registraci do výukového programu „Jíme zdravě a s chutí“ je veřejně dostupný na webových stránkách www.bezpecnostpotravin.cz.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem