přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Africký mor prasat opět v ČR: omezení šíření pomocí opatření realizovaných v praxi

3.2.2023

Dne 18. 1. 2023 proběhl na Krajském úřadu Libereckého kraje seminář „Africký mor prasat opět v ČR: omezení šíření pomocí opatření realizovaných v praxi“, který pořádalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Výzkumným ústavem lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i. a Fakultou lesnickou a dřevařskou ČZU v Praze.

Seminář „Africký mor prasat opět v ČR: omezení šíření pomocí opatření realizovaných v praxi“, byl určen především pro odbornou mysliveckou veřejnost, která je aktivně zapojena při eradikaci afrického moru prasat, který se po několika letech znovu objevil na území České republiky právě v Libereckém kraji.

Účastníci semináře byli seznámeni s nejnovějšími informacemi z oblasti výzkumu, lovu a odchytu černé zvěře a dalšími možnými postupy, užitečnými při  snižování hustoty populace černé zvěře a zmenšení možného rizika zavlečení AMP do domácích chovů prasat. V rámci bloku přednášek se diskutující vrátili také  do doby, kdy se tato nákaza poprvé objevila na území naší republiky a to na Zlínsku. Znovu tak byly připomenuty metody, které byly účinné v potlačení AMP na Zlínsku a kterými se inspirovaly další státy Evropy.    

S jednotlivými prezentacemi se můžete seznámit v přílohách k tomu článku.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem