Surovinová politika pro dřevo

Lesy jsou rozhodujícím zdrojem dřeva jako obnovitelné suroviny v ČR. Je nezbytné zachovat současnou rozlohu našich lesů a udržitelným způsobem je obhospodařovat. Dřevo z našich lesů je třeba vnímat jako strategickou komoditu, která poskytuje řadu užitků pro společnost, podporovat jeho mnohostranné využívání v běžném životě a rozvíjet jeho inovační potenciál ve shodě s ochranou životního prostředí. Jeden metr krychlový surového dřeva obsahuje až 250 kilogramů uhlíku, což odpovídá zhruba 920 kg CO2. Ke zmírňování změny klimatu nejvíce přispívají dřevařské výrobky s dlouhou životností. Proto tento dokument nejvíce akcentuje stavby na bázi dřeva. Nelze však opomíjet i využití v chemickém či textilním průmyslu a v průmyslu biopaliv vyšších generací.

Novinky

Více dřeva, méně betonu. Surovinová politika pro dřevo podpoří tuzemské zpracování dřeva, více se bude využívat i ve stavebnictví

Více dřeva, méně betonu. Surovinová politika pro dřevo podpoří tuzemské zpracování dřeva, více se bude využívat i ve stavebnictví

25. 4. 2024
Tisková zpráva — Až čtvrtina nově postavených budov by v roce 2035 mohly být dřevostavby. Stát chce v budoucnu podpořit větší využití dřeva v rámci veřejných zakázek, ale i to, aby se české dřevo nevyváželo do zahraničí, ale zpracovalo doma. To pomůže zvýšit přidanou hodnotu celého odvětví, a tím posílit domácí ekonomiku, ale také snížit uhlíkovou stopu. Počítá s tím Surovinová politika pro dřevo, kterou…
Surovinová politika: příležitost pro lidi, ekonomiku i přírodu

Surovinová politika: příležitost pro lidi, ekonomiku i přírodu

25. 4. 2024
Cílem surovinové politiky je rozvoj využívání dřeva, zejména ve stavebnictví. Zaměřuje se na podporu lokálního zpracování českého dřeva, udržitelného obhospodařování lesů a rozvoj dřevozpracujícího průmyslu.
Průvodce využitím dřeva
Průvodce využitím dřeva ve veřejných zakázkách, který uvádí možnosti vhodného využití dřeva ve veřejných zakázkách včetně uvedení příkladů dobré praxe.
Publikováno: 25. 4. 2024
FAQ

FAQ

25. 4. 2024
Mýty a fakta o surovinové politice pro dřevo aneb často kladené otázky.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.