Vyšší odborné myslivecké zkoušky

V souladu s ustanovením § 58 odst. 1 písm. l) zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění pozdějších předpisů, zabezpečuje Ministerstvo zemědělství České republiky provádění vyšších odborných mysliveckých zkoušek.

Obsahem vyšších odborných mysliveckých zkoušek je ověření znalostí myslivosti a obecně závazných právních předpisů o myslivosti a předpisů  souvisejících. Tyto zkoušky neskládají absolventi střední nebo vyšší odborné školy, na které je myslivost studijním oborem nebo povinným vyučovacím  předmětem, nebo osoby, které složily zkoušku z myslivosti na vysoké škole, na které se vyučuje myslivost. Bližší podrobnosti o obsahu a rozsahu vyšších odborných mysliveckých zkoušek, včetně způsobu  jejich provádění, stanoví vyhláška Ministerstva zemědělství České republiky č. 244/2002 Sb., kterou se stanoví některá ustanovení zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění vyhlášky č. 350/2003 Sb. Zejména vzhledem k prozatím minimálnímu počtu přihlášených uchazečů o složení této zkoušky není stanoven termín pro konání těchto zkoušek.

Případné zájemce o vyšší odborné myslivecké zkoušky žádáme o zaslání kontaktních údajů na adresu odboru rybářství, myslivosti a včelařství. V momentě určení termínu konání těchto zkoušek budou žadatelé informováni o bližších podrobnostech. Výňatek z vyhlášky, která stanoví bližší podrobnosti o obsahu a rozsahu vyšších odborných mysliveckých zkoušek, včetně způsobu jejich provádění, najdete v příloze

Kontaktní údaje uchazečů zasílejte na adresu:

Ministerstvo zemědělství

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.