Novinky

Zpráva o činnosti systému RASFF v České republice za rok 2022

Zpráva o činnosti systému RASFF v České republice za rok 2022

15. 9. 2023
Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vydal výroční zprávu o činnosti systému RASFF v ČR za rok 2022.
Stáhnout (pdf, 5 MB)

Systém rychlého varování před závadnými potravinami a krmivy RASFF loni opět potvrdil svou funkčnost a efektivitu: v celé EU evidoval 4337 hlášení

16. 7. 2023
Tisková zpráva — Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) v roce 2022 zaznamenal 4337 hlášení v celé Evropské unii. České republiky se z toho týkalo 348 hlášení o závadných potravinách a krmivech. Česko je do systému RASFF buď přímo nahlásilo, nebo obdrželo varování z ostatních zemí EU či mimo Unii. Nejvíce nevyhovujících výrobků bylo v kategorii maso a masné výrobky.
Stáhnout (pdf, 168 kB)

Ministr zemědělství: Podpora prezentace práce regionálních zemědělců a potravinářů je důležitá

1. 7. 2023
Tisková zpráva — První prázdninovou akci projektu Poznej svého farmáře, která se dnes koná na Zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou, navštívil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Hlavním cílem projektu je podpořit regionální výrobce a zlepšit informovanost veřejnosti o možnostech nákupu kvalitních potravin. Důležité je také propojení spotřebitelů a farmářů v daném regionu.

Česká republika se připojuje k celoevropské kampani EFSA proti šíření afrického moru prasat (#StopASF)

22. 5. 2023
Tisková zpráva — Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) společně s Ministerstvem zemědělství v roce 2023 spojí síly v celoevropské kampani na podporu boje proti africkému moru prasat (AMP). Kampaň #StopASF, která probíhá již čtvrtým rokem, zvyšuje povědomí zemědělců, myslivců a veterinářů v osmnácti evropských zemích včetně České republiky o této nebezpečné nákaze a vyzývá k přijetí opatření k zastavení…

EFSA spouští mezinárodní osvětovou kampaň EU si vybírá bezpečné potraviny #EUChooseSafeFood

17. 5. 2023
Po úspěšných dvou předchozích ročnících dnes Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) spolu s partnery v 16 členských státech EU spouštějí třetí ročník kampaně #EUChooseSafeFood. Cílem kampaně je připomínat, že při výběru potravin je důležité myslet i na to, zda suroviny, ze kterých jídlo připravujeme, jsou čerstvé a neobsahují nežádoucí látky.
Panorama potravinářského průmyslu 2020
Panorama potravinářského průmyslu 2020, kterou připravuje Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI), v úseku Vědy a výzkumu pod gescí Odboru potravinářského, Ministerstva zemědělství je pokračováním obdobných zpráv vydávaných v předchozích letech. Také tato zpráva, stejně jako předchozí, vychází z údajů Českého statistického úřadu. Po metodické stránce byla zpracována podle Ministerstva průmyslu a obchodu, a to v časovém úseku let 2011–2020.
Publikováno: 3. 3. 2023

Ministr zemědělství Nekula chce, aby řetězce vysvětlily, proč prodávají cukr tak draze. Vysoké obchodní přirážky jsou podle ministra nemorální

25. 1. 2023
Tisková zpráva — Cena cukru v obchodech stále roste. Od loňského září do prosince vzrostla o 77 %. Vliv na to mají nejen drahé energie, ale také vysoké obchodní přirážky supermarketů. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) proto obchodní řetězce vyzval dopisem, aby vysvětlily vysoké ceny cukru na pultech obchodů.

Víceletý kontrolní plán pro rezidua pesticidů 2023–2025 Česká republika

12. 10. 2022
Ministerstvo zdravotnictví předkládá program kontroly pro rezidua pesticidů v ČR pro roky 2023-2025.
Stáhnout (pdf, 523 kB)

Zpráva o činnosti systému RASFF v České republice za rok 2021

13. 9. 2022
Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vydal výroční zprávu o činnosti systému RASFF v ČR za rok 2021.
Stáhnout (pdf, 8 MB)

Ministerstvo zemědělství spustilo systém pro oznamování potravin (SOP)

11. 11. 2021
Zřízením elektronického systému dochází k významnému usnadnění celého oznamovacího procesu pro provozovatele potravinářských podniků.
1 2 3 ... 6

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.