Ověření emisních faktorů u referenčních chovů prasnic březích a prasnic (kojících), 2016

24. 11. 2016

Kategorie 6.6 – Ověření emisních faktorů u referenčních chovů prasnic (kategorie prasnice a prasnice březí). Funkční úkol zahrnuje naměření emisí amoniaku v závislosti na fyziologických projevech zvířat a vlivu použitých technologií v chovech kategorií prasnice březí a prasnice (kojící) a z toho vyplývající přepočet emisních faktorů v souvislosti s možnými dopady Závěrů o BAT – v nastavení emisních stropů pro emise ze zařízení velkochovů drůbeže a prasat.

Rozsah měření: 6 měření emisí amoniaku po dobu 24 hodin (zahrnuty závislosti emisí amoniaku na fyziologických projevech zvířat a vlivu použitých technologií) v chovech kategorií prasnice březí a prasnice (kojící).

Všechna měření byla realizovaná podle metodiky VÚZT, v. v. i. pro autorizovaná měření emisí amoniaku, schválenou ČIŽP. Závěrem lze konstatovat, že měření prokázala v chovech podlimitní hodnoty emisí NH3 a problematika si žádá komplexnější monitoring – další návazné měření, které by metodicky obsáhlo celý kalendářní rok.

 

Přílohy

Ověření emisních faktorů u referenčních chovů prasnic březích a prasnic (kojících), JČU a VÚZT, 2016

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.