Stanovisko Ministerstva zemědělství k finančnímu příspěvku na ochranu lesa 2023/2024

Níže uvedené stanovisko Ministerstva zemědělství se vztahuje k finančnímu příspěvku na chemickou asanaci kůrovcového dříví a k finančnímu příspěvku na instalaci feromonových odparníků poskytovaných podle § 35b nařízení vlády č. 30/2014 Sb.

Vzhledem k ukončení letové aktivity kalamitních druhů podkorního hmyzu v roce 2023 nelze asanaci kůrovcového dříví insekticidním postřikem (příspěvek I.b), insekticidní sítí (příspěvek I.a) ani jejich kombinací (příspěvek I.e) provedenou od 1. 10. 2023 do 31. 3. 2024 považovat za účinnou a nebude na ni poskytnut uvedený finanční příspěvek. Uvedené stanovisko se nevztahuje na asanaci kůrovcového dříví odkorněním (příspěvek I.c) ani na asanaci kůrovcového dříví etandinitrilem EDN (příspěvek I.f), které jsou podporovány i v uvedeném období.

Ve stejném období ze stejných důvodů není účelná ani instalace feromonových odparníků (příspěvek I.g), proto rovněž není v uvedeném období podporována.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.