Upozornění na posun začátku příjmu ohlášení a žádostí o příspěvek na podporu adaptace lesních ekosystémů na klimatickou změnu

Příjem víceletých ohlášení pro příspěvek na podporu adaptace lesních ekosystémů na klimatickou změnu i souběžný příjem vlastních žádostí o uvedený příspěvek za rok 2022 nebude zahájen dříve než v roce 2024 (bude upřesněno).

Z důvodu požadavku Evropské komise na poskytování příspěvku v režimu pětiletých dobrovolných závazků (podrobnosti v článku odkazovaném pod tímto textem) byly upraveny stávající podmínky pro poskytování příspěvku a na konci února 2023 předloženy Evropské komisi. Po vyjádření Evropské komise (a vyřešení případných dalších připomínek) budou upraveny podmínky pro poskytování příspěvku dodatkem č. 2 a následně bude zahájen příjem víceletých ohlášení i žádostí o příspěvek za rok 2022 (odhadem ne dříve než v roce 2024). Doba příjmu žádostí zůstane tříměsíční, posun jejího počátku bude stanoven rovněž dodatkem č. 2 k podmínkám pro poskytování příspěvku. Ve stejnou dobu bude zahájen příjem víceletých ohlášení zakládajících dobrovolný pětiletý závazek (nové víceleté ohlášení bude stačit podat s letošní žádostí o příspěvek za rok 2022, ohlášení bude platit zpětně k počátku letošního roku).

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.