Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Zemědělská inspekce

INFORMACE O TERMÍNU zasílání evidence hnojení a výnosů v elektronické formě

26. 1. 2023
S ohledem na potřebu edukace a detailního seznámení zemědělských subjektů s podobou vedení elektronické evidence bude akceptováno i pozdější podání evidence do jednotného úložiště po 31.1.2023, a to do 31.3.2023.

EVIDENCE HNOJENÍ - aktuální informace k povinnosti elektronického předání

16. 1. 2023
Povinnost zaslání dat do Jednotného úložiště evidencí poprvé nastala v letošním roce, kdy by měli zemědělci v průběhu měsíce ledna (do 31.1.) odevzdávat data evidence hnojení za rok 2022.

Podání oznámení o plánované aplikaci přípravku Reglone, Beretta, Dragoon

22. 4. 2022
Informace k podávání oznámení o plánované aplikaci přípravku Reglone, Beretta, Dragoon s ohledem na nařízení ÚKZÚZ vydané dne 14.04.2022 pod č.j. UKZUZ 065617/2022.

Platnost osvědčení o odborné způsobilosti po dobu trvání mimořádných opatření v ČR

1. 12. 2021
Vzhledem k přetrvávající nepříznivé epidemické situaci, kdy zůstávají v platnosti mimořádná opatření*, sděluje tímto ÚKZÚZ, že jsou i nadále v platnosti níže uvedené informace k osvědčení o odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin.
Zpráva za rok 2020 přinášející souhrnné výsledky kontrolní činnosti všech institucí spadajících pod MZe. Byla zpracována v mezinárodním systému AROC, který by měl zajistit jednotnost zpracování a poskytnutých informací napříč celou EU.
Publikováno: 17. 9. 2021

Ukončení nouzového stavu ve vztahu k odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin

12. 4. 2021
Vzhledem k tomu, že ke dni 11. 4. 2021 byl v České republice ukončen nouzový stav, nicméně přetrvává nepříznivá epidemická situace a jsou v platnosti mimořádná opatření,* sděluje ÚKZÚZ aktuální přístup k platnostem osvědčení o odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin.

Platnost osvědčení o odborné způsobilosti po dobu trvání nouzového stavu a mimořádných opatření v ČR

6. 1. 2021
Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu v České republice, sděluje tímto ÚKZÚZ, že jsou i nadále v platnosti níže uvedené informace k osvědčení o odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin.
Zpráva za rok 2019 přinášející souhrnné výsledky kontrolní činnosti všech institucí spadajících pod MZe.
V letošním roce byla poprvé zpracována v mezinárodním systému AROC, který by měl zajistit jednotnost zpracování a poskytnutých informací napříč celou EU.
Publikováno: 5. 10. 2020

Platnost osvědčení o odborné způsobilosti po dobu trvání krizového opatření v rámci vyhlášeného nouzového stavu

5. 10. 2020
Vzhledem k tomu, že od pondělí 5. října 2020 začne platit na území České republiky nouzový stav a zároveň vstoupí v platnost i krizové opatření, kterým vláda omezuje volný pohyb osob, především pořádání hromadných akcí, sděluje tímto ÚKZÚZ přístup k platnostem osvědčení o odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin.
1 2

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.