přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
13.1.2023

Reakce na tiskovou zprávu Hnutí Duha k plnění vládních slibů o ekologii

Ministerstvo zemědělství považuje ekologické organizace za své partnery a oceňuje, že Hnutí Duha ve své tiskové zprávě uznalo, že vláda udělala v ekologických tématech posun k lepšímu. To je i záměrem Ministerstva zemědělství (MZe), proto podrobněji rozvádíme některé kroky, které za poslední rok MZe udělalo pro zlepšení stavu našich půd, vod, lesů a celkově krajiny a reagujeme na některé výhrady, které Hnutí Duha k dosavadní činnosti MZe mělo.10.10.2022

Vyjádření Ministerstva zemědělství k článku iDnes.cz „Budvar se potřebuje vrátit do Ruska, kvůli ochranné známce, říká jeho ředitel“

Prohlášení ředitele Budvaru Petra Dvořáka v článku zveřejněném na serveru iDnes.cz nebylo jakkoliv konzultováno s Ministerstvem zemědělství (MZe).


10.8.2022

Reakce Ministerstva zemědělství k výhradám senátorů k vyhlášce o době lovu zvěře

Ministerstvo zemědělství (MZe) nesouhlasí s některými tvrzeními „Stálé komise pro rozvoj venkova Senátu ČR“ k době lovu spárkaté zvěře.


27.7.2022

Pokusy na psech jsou v České republice pod přísnou kontrolou

Na internetu se objevila řada nepravdivých a nepřesných tvrzení o pokusech na psech kvůli léčbě závislosti na alkoholu. Je důležité držet se faktů.


2.3.2022

Reakce ministra zemědělství Zdeňka Nekuly na článek v Týdeníku Kroměřížska

Týdeník Kroměřížska uveřejnil 1. března 2022 reakci ministra zemědělství Zdeňka Nekuly na článek „Ke strategickému plánu zemědělství se zemědělci museli vyjádřit během tří minut“.


19.1.2022

Reakce Ministerstva zemědělství na dnešní vyjádření představitelů Agrární komory ČR

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula mnohokrát uvedl, že u něj mají všichni dveře otevřené. Ostatně průběžně se, i opakovaně, setkává se zástupci nevládních organizací, není možné, aby jednal pouze s jednou skupinou, například pouze s představiteli velkých podniků.


6.12.2021

Reakce Ministerstva zemědělství ke zprávě NKÚ, týkající se dotací potravinovým bankám

Ministerstvo zemědělství (MZe) nesouhlasí s některými informacemi, uvedenými v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), která se zabývá přidělováním dotací potravinovým bankám. MZe je přesvědčeno, že cíle poskytované podpory byly definovány a také kontrolovány dostatečně. Mimo jiné o tom svědčí výrazně rostoucí množství zachráněných potravin, které se díky podpoře dostaly k lidem v nouzi.


11.8.2021

Reakce Ministerstva zemědělství na článek Blesku, týkající se chovu psů

Informace uvedené v dnešním vydání deníku Blesk v článku „Nic se neděje, psi trpí. Proč?“, považuje Ministerstvo zemědělství (MZe) za zavádějící. Je nutné, uvést informace na pravou míru.


19.7.2021

Reakce Ministerstva zemědělství na zprávu NKÚ k opatřením zlepšujícím kvalitu vody

Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace uvedené v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) zabývající se kvalitou vody a používáním pesticidů v českém zemědělství za naprosto zkreslené a neodpovídající reálné situaci. MZe zdůrazňuje, že kvalita pitné vody v České republice je na vysoké úrovni a pro zdraví lidí naprosto bezpečná. Pravdou není ani to, že zemědělci nejsou motivováni ke snižování spotřeby pesticidů, o čemž svědčí jasná statistická data.

zobrazit po