přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
27.7.2022

Pokusy na psech jsou v České republice pod přísnou kontrolou

Na internetu se objevila řada nepravdivých a nepřesných tvrzení o pokusech na psech kvůli léčbě závislosti na alkoholu. Je důležité držet se faktů.


2.3.2022

Reakce ministra zemědělství Zdeňka Nekuly na článek v Týdeníku Kroměřížska

Týdeník Kroměřížska uveřejnil 1. března 2022 reakci ministra zemědělství Zdeňka Nekuly na článek „Ke strategickému plánu zemědělství se zemědělci museli vyjádřit během tří minut“.


19.1.2022

Reakce Ministerstva zemědělství na dnešní vyjádření představitelů Agrární komory ČR

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula mnohokrát uvedl, že u něj mají všichni dveře otevřené. Ostatně průběžně se, i opakovaně, setkává se zástupci nevládních organizací, není možné, aby jednal pouze s jednou skupinou, například pouze s představiteli velkých podniků.


6.12.2021

Reakce Ministerstva zemědělství ke zprávě NKÚ, týkající se dotací potravinovým bankám

Ministerstvo zemědělství (MZe) nesouhlasí s některými informacemi, uvedenými v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), která se zabývá přidělováním dotací potravinovým bankám. MZe je přesvědčeno, že cíle poskytované podpory byly definovány a také kontrolovány dostatečně. Mimo jiné o tom svědčí výrazně rostoucí množství zachráněných potravin, které se díky podpoře dostaly k lidem v nouzi.


11.8.2021

Reakce Ministerstva zemědělství na článek Blesku, týkající se chovu psů

Informace uvedené v dnešním vydání deníku Blesk v článku „Nic se neděje, psi trpí. Proč?“, považuje Ministerstvo zemědělství (MZe) za zavádějící. Je nutné, uvést informace na pravou míru.


19.7.2021

Reakce Ministerstva zemědělství na zprávu NKÚ k opatřením zlepšujícím kvalitu vody

Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace uvedené v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) zabývající se kvalitou vody a používáním pesticidů v českém zemědělství za naprosto zkreslené a neodpovídající reálné situaci. MZe zdůrazňuje, že kvalita pitné vody v České republice je na vysoké úrovni a pro zdraví lidí naprosto bezpečná. Pravdou není ani to, že zemědělci nejsou motivováni ke snižování spotřeby pesticidů, o čemž svědčí jasná statistická data.


19.5.2021

Lži a manipulace Hnutí Duha

Reakce na vystoupení ředitelky Hnutí Duha Anny Kárníkové v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu 18. května 2021.


14.5.2021

Odpověď MZe na otevřený dopis předsedy Spolku Živá voda Jiřího Malíka týkající se Národního plánu obnovy

Reakce na otevřený dopis Jiřího Malíka ze dne 10. 5. 2021, který byl směrován ministrovi zemědělství Miroslavu Tomanovi.


13.5.2021

Reakce ministra zemědělství M. Tomana na komentář J. Malíka v Lidových novinách k Národnímu plánu obnovy

Reakce ministra zemědělství Miroslava Tomana na komentář Jiřího Malíka k Národnímu plánu obnovy, který vyšel 11. května 2021 v Lidových novinách.


26.4.2021

Reakce Ministerstva zemědělství k tiskové zprávě NKÚ, zabývající se provozem IT na Ministerstvu a Státním zemědělském intervenčním fondu

Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace uvedené v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) za zavádějící a neobjektivní. NKÚ kontroloval fungování informačních technologií na MZe a Státním zemědělském intervenčním fondu (SZIF) odděleně a následně zcela nepochopitelně srovnal údaje za provoz zcela neporovnatelných systémů. MZe, ani SZIF se navíc neměly možnost k výslednému porovnání jakkoliv vyjádřit.

zobrazit po