Reakce na nepřesnosti v médiích

Lži a manipulace Hnutí Duha

19. 5. 2021
Reakce na vystoupení ředitelky Hnutí Duha Anny Kárníkové v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu 18. května 2021.

Odpověď MZe na otevřený dopis předsedy Spolku Živá voda Jiřího Malíka týkající se Národního plánu obnovy

14. 5. 2021
Reakce na otevřený dopis Jiřího Malíka ze dne 10. 5. 2021, který byl směrován ministrovi zemědělství Miroslavu Tomanovi.

Reakce ministra zemědělství M. Tomana na komentář J. Malíka v Lidových novinách k Národnímu plánu obnovy

13. 5. 2021
Reakce ministra zemědělství Miroslava Tomana na komentář Jiřího Malíka k Národnímu plánu obnovy, který vyšel 11. května 2021 v Lidových novinách.

Reakce Ministerstva zemědělství k tiskové zprávě NKÚ, zabývající se provozem IT na Ministerstvu a Státním zemědělském intervenčním fondu

26. 4. 2021
Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace uvedené v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) za zavádějící a neobjektivní. NKÚ kontroloval fungování informačních technologií na MZe a Státním zemědělském intervenčním fondu (SZIF) odděleně a následně zcela nepochopitelně srovnal údaje za provoz zcela neporovnatelných systémů. MZe, ani SZIF se navíc neměly možnost k výslednému…

Reakce na tiskovou zprávu Hnutí Duha – „Masivní těžba českých lesů začala ovlivňovat klima. Způsobuje více emisí než auta”

29. 1. 2021
Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje za nezbytné vyjádřit se k tiskové zprávě Hnutí Duha s názvem „Masivní těžba českých lesů začala ovlivňovat klima. Způsobuje více emisí než auta“. Obsahuje řadu zavádějících informací.

Kalamita se vzájemným osočováním vlastníků lesů nezastaví

13. 1. 2021
Kůrovcová kalamita nezná hranice vlastnictví, na Vysočině mají ze všech krajů Lesy ČR nejmenší podíl lesů. Dopady kůrovcové kalamity jsou drastické pro všechny vlastníky, vzájemné obviňování ovšem nikomu nepomůže.

Nebráníme se férové diskusi o dotacích s nevládními organizacemi, jsme však zásadně proti šíření dezinformací

18. 11. 2020
Reakce na tiskovou zprávu Hnutí DUHA „Ministr zemědělství chce rozdat zemědělské dotace bez diskuse.“

Reakce na článek portálu iDnes.cz s názvem „Česko odnese nová pravidla pro zemědělce nejhůř, kritizuje svaz“

5. 11. 2020
Tisková zpráva — Informace uvedené v článku serveru iDnes.cz zkresleně popisují postup vyjednávání nové podoby Společné zemědělské politiky a role, kterou jednotlivé instituce v tomto procesu zaujímají. Ministerstvo zemědělství proto považuje za důležité uvést některé skutečnosti na pravou míru.

Respekt nepíše pravdu o podílu českých potravin. Nenavrhl jej ministr zemědělství, ale poslanci

24. 7. 2020
Respekt ve svém včerejším článku obviňuje ministra Miroslava Tomana, že využil konce nouzového stavu a restartu ekonomiky k protlačení vlastní agendy, když navrhl v novele zákona o potravinách povinný podíl českých potravin v obchodech. To však není pravda. S tímto návrhem přišli poslanci, nikoliv ministr. Jde tedy o poslaneckou iniciativu.

Reakce MZe na závěry Nejvyššího kontrolního úřadu ke kontrole podpor poskytovaných Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem

29. 6. 2020
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) po ukončení kontrolní akce, která se v období od července 2019 do dubna 2020 uskutečnila na Ministerstvu zemědělství (MZe) a Podpůrném a garančním rolnickém a lesnickém fondu, a.s. (PGRLF) nekonstatuje porušení obecně závazných předpisů ani porušení rozpočtové kázně.
1 2 3 ... 5

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.