Reakce na nepřesnosti v médiích

Reakce na tiskovou zprávu Hnutí Duha k plnění vládních slibů o ekologii

13. 1. 2023
Ministerstvo zemědělství považuje ekologické organizace za své partnery a oceňuje, že Hnutí Duha ve své tiskové zprávě uznalo, že vláda udělala v ekologických tématech posun k lepšímu. To je i záměrem Ministerstva zemědělství (MZe), proto podrobněji rozvádíme některé kroky, které za poslední rok MZe udělalo pro zlepšení stavu našich půd, vod, lesů a celkově krajiny a reagujeme na některé výhrady,…

Vyjádření Ministerstva zemědělství k článku iDnes.cz „Budvar se potřebuje vrátit do Ruska, kvůli ochranné známce, říká jeho ředitel“

10. 10. 2022
Prohlášení ředitele Budvaru Petra Dvořáka v článku zveřejněném na serveru iDnes.cz nebylo jakkoliv konzultováno s Ministerstvem zemědělství (MZe).

Reakce Ministerstva zemědělství k výhradám senátorů k vyhlášce o době lovu zvěře

10. 8. 2022
Ministerstvo zemědělství (MZe) nesouhlasí s některými tvrzeními „Stálé komise pro rozvoj venkova Senátu ČR“ k době lovu spárkaté zvěře.

Pokusy na psech jsou v České republice pod přísnou kontrolou

27. 7. 2022
Na internetu se objevila řada nepravdivých a nepřesných tvrzení o pokusech na psech kvůli léčbě závislosti na alkoholu. Je důležité držet se faktů.

Reakce ministra zemědělství Zdeňka Nekuly na článek v Týdeníku Kroměřížska

2. 3. 2022
Týdeník Kroměřížska uveřejnil 1. března 2022 reakci ministra zemědělství Zdeňka Nekuly na článek „Ke strategickému plánu zemědělství se zemědělci museli vyjádřit během tří minut“.

Reakce Ministerstva zemědělství na dnešní vyjádření představitelů Agrární komory ČR

19. 1. 2022
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula mnohokrát uvedl, že u něj mají všichni dveře otevřené. Ostatně průběžně se, i opakovaně, setkává se zástupci nevládních organizací, není možné, aby jednal pouze s jednou skupinou, například pouze s představiteli velkých podniků.

Reakce Ministerstva zemědělství ke zprávě NKÚ, týkající se dotací potravinovým bankám

6. 12. 2021
Ministerstvo zemědělství (MZe) nesouhlasí s některými informacemi, uvedenými v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), která se zabývá přidělováním dotací potravinovým bankám. MZe je přesvědčeno, že cíle poskytované podpory byly definovány a také kontrolovány dostatečně. Mimo jiné o tom svědčí výrazně rostoucí množství zachráněných potravin, které se díky podpoře dostaly k lidem v nouzi…

Reakce Ministerstva zemědělství na článek Blesku, týkající se chovu psů

11. 8. 2021
Informace uvedené v dnešním vydání deníku Blesk v článku „Nic se neděje, psi trpí. Proč?“, považuje Ministerstvo zemědělství (MZe) za zavádějící. Je nutné, uvést informace na pravou míru.

Reakce Ministerstva zemědělství na zprávu NKÚ k opatřením zlepšujícím kvalitu vody

19. 7. 2021
Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace uvedené v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) zabývající se kvalitou vody a používáním pesticidů v českém zemědělství za naprosto zkreslené a neodpovídající reálné situaci. MZe zdůrazňuje, že kvalita pitné vody v České republice je na vysoké úrovni a pro zdraví lidí naprosto bezpečná. Pravdou není ani to, že zemědělci nejsou…
1 2 3 ... 5

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.