Vyjádření Ministerstva zemědělství k článku iDnes.cz „Budvar se potřebuje vrátit do Ruska, kvůli ochranné známce, říká jeho ředitel“

10. 10. 2022

Prohlášení ředitele Budvaru Petra Dvořáka v článku zveřejněném na serveru iDnes.cz nebylo jakkoliv konzultováno s Ministerstvem zemědělství (MZe).

MZe chápe snahu ředitele pivovaru chovat se jako co nejlepší hospodář, nicméně o návratu na ruský trh nemůže být v současné situaci ani řeč. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula zastává jednotné stanovisko spolu s celou českou vládou, která ostře odsuzuje barbarskou agresi na Ukrajinu.

Česká vláda je jedním z nejaktivnějších spojenců Ukrajiny a v rámci současného předsednictví EU je lídrem v iniciaci sankcí vůči Rusku. „I z toho důvodu musíme jít ostatním příkladem. Jsou situace, kdy obchodní a ekonomické zájmy musí ustoupit jednotnému postoji všech zemí, které odsuzují neobhajitelnou Ruskou agresi vůči Ukrajině a zejména zvěrstva páchaná ruskou armádou. Proto si neumím představit za současné konstelace jakákoliv jednání Budvaru o exportu do Ruska a panu řediteli toto vysvětlím,“ říká ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Uvedený článek zde.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.