Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Tyto události se konají v měsíci Květen 2024. Přejete si zobrazit události za celý rok?

Výstava PŘÍBĚH SEMEN, PŘÍBĚH LIDÍ

30. 4. 2024 9:00 - 29. 9. 2024 17:00
střešní terasa Národního zemědělského muzea v Praze
ÚSTŘEDNÍ KONTROLNÍ A ZKUŠEBNÍ ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÝ pořádá ve spolupráci  s Národním zemědělským muzeem panelovou výstavu ke 100. výročí založení ISTA pod názvem  PŘÍBĚH SEMEN, PŘÍBĚH LIDÍ Dne 2. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy  tisková zpráva Výstava představuje zajímavé informace o semenech a jejich využívání lidmi. Přiblíží návštěvníkům proměnu využívání semen od neolitu až po současnost…

Mezinárodní den zdraví rostlin s ÚKZÚZ

14. 5. 2024 9:00 - 16:00
Národní zemědělské muzeum v Ostravě
Oslava Mezinárodního dne zdraví rostlin tento rok v Ostravě! Zdravé rostliny znamenají zdravý život. Proč tomu tak je a jak rostlinám ke zdraví pomoci? Hravě představí naši rostlinolékaři během interaktivního setkání při příležitosti Mezinárodního dne zdraví rostlin. Ukážeme vám významné škůdce rostlin a „na zoubek“ se jim můžete podívat velkou lupou, kterou používají rostlinolékaři při své práci.…

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.