Inovace, přenos znalostí a AKIS

Tato tematická pracovní skupina (TPS) je zakládána v souladu se schváleným Akčním plánem Celostátní sítě pro venkov pro období 2023–2027. Jejím cílem je podpořit fungování systému AKIS (Zemědělský znalostní a informační systém) a koordinovat aktivity Celostátní sítě pro venkov s dalšími partnery a Koordinačním orgánem AKIS v oblasti podpory přenosu znalostí a inovací a podpory poradenství a vzdělávání.

TPS bude podporovat jak sdílení zkušeností a spolupráce na národní úrovni, tak i přenos zahraničních zkušeností (prostřednictvím Evropské sítě SZP). Výstupy budou použity i pro komunikaci s Evropskou sítí SZP.

  • TPS bude v rámci své činnosti podporovat aktivity inovačních brokerů a implementaci intervence 53.77 – Podpora operačních skupin a projektů EIP
  • TPS bude sloužit jako platforma pro sdílení zkušeností a jejich přenos
  • TPS bude sloužit také ke sdílení zkušeností v případě intervence 54.78 Podpora poradenství a 55.78 Podpora vzdělávání
  • TPS bude v rámci své činnosti podporovat systém AKIS a bude koordinovat aktivity CSV v rámci systému AKIS
  • Setkání členů TPS umožní vzájemné výměny zkušeností odborníků na danou problematiku s odbornou veřejností (především partnery CSV) z regionů ČR.

Mezi výstupy činnosti TPS budou například patřit semináře, konference, informační materiály, aktivity podporující sdílení zkušeností nebo databáze projektů.

TPS se bude scházet dle potřeby, minimálně jednou ročně. První neformální setkání TPS je předpokládáno dne 4. 6. 2024 v rámci workshopu „Přenos inovací do praxe v SZP 2023–2027“, jehož detaily naleznete v tomto odkazu, na který si Vás dovolujeme tímto pozvat (registrace probíhá do 27. 5. 2024). 

Pokud máte zájem o členství v TPS, přihlaste se prostřednictvím online formuláře do 31. 5. 2024.

Zemědělský znalostní a inovační systém („AKIS“)

27. 5. 2024
Zemědělský znalostní a inovační systém („AKIS“) je připravován pro všechny významy aktéry, kteří se chtějí podílet na vzájemné výměně a zavádění znalostí a inovací v zemědělsko-potravinářském komplexu a na území našich venkovských regionů.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.