Chytrý venkov (Smart Villages)

Chytrý venkov (Smart Villages) jako nové oscilující téma v Evropě.

V dubnu 2017 zahájila Evropská komise "Akci EU pro chytrý venkov".

Co to znamená chytrý venkov (Smart Villages)? Jak poznamenal komisař Hogan: chytrý venkov – to je vlastně o lidech. Jde o venkovské občany, kteří se ujímají iniciativy při hledaní praktických řešení – jak náročných výzev, kterým čelí, tak – což je však důležité – vzrušujících nových příležitostí, transformujících venkovské oblasti.

Co všechno představuje chytrý venkov z různých pohledů najdete právě zde.

Evropská sít pro rozvoj venkova (ENRD) připravila shrnující video (anglicky s českými titulky).

 

Online seminář: Smart villages - Slovenian experience and vision

30. 3. 2023 10:00 - 11:30
Ostatní
Online - Zoom / YouTube
Pro zájemce sdílíme pozvání na online seminář na téma chytrý venkov - "Slovenian experience and vision". Seminář v anglickém jazyce připravila estonská síť pro venkov ve spolupráci se slovinskou sítí. Seminář proběhne online. Je možné se jej aktivně účastnit přes Zoom nebo pasivně sledovat jeho průběh na YouTube kanále (oboje po registraci na akci).

Koncept Chytrého venkova a Metodika Chytrého venkova

20. 2. 2023
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vydala Koncept Chytrého venkova a Metodiku Chytrého venkova.
Zveřejňujeme tematický výstup z projektu Smart Rural 21, který byl financovaný Evropskou komisí (DG AGRI) a vedený skupinou E40. Tento průvodce je výsledkem dvouleté intenzivní práce s venkovskými komunitami po celé Evropě v rámci Prvního přípravného akčního programu na podporu chytrých venkovských oblastí ve 21. století.
Publikováno: 20. 1. 2023

1. regionální workshop projektu "Smart Rural 21 project"

1. 9. 2021
Ve dnech 12. - 14. 9. se v online formě v anglickém jazyce uskuteční 1. regionální workshop mezinárodního projektu "Smart Rural 21 project".
Tato publikace popisuje digitální strategie, které se vyvíjejí na různých úrovních v celé Evropě, a které mohou prospět venkovským komunitám.
Publikováno: 5. 1. 2021

Celoevropský projekt SmartRural21 s českým zastoupením pokročil do další fáze

11. 8. 2020
Po komplexním procesu přijímání a výběru, kdy se přihlásilo 736 obcí z 25 evropských zemí, bylo k pěti předem vybraným obcím, mezi kterými figuruje i středočeský Mukařov, přidáno dalších 16 úspěšných žadatelů.

Smart Rural Areas - možnost zapojení obcí

24. 4. 2020
Celostátní síť pro venkov je partnerem projektu Smart Rural Areas, který je financován z prostředků EU a je zaměřen na zavádění chytrých řešení na venkově. V současné době probíhá výzva pro obce, které mají zájem aktivně se podílet na realizaci projektu.

Velká a otevřená data a inovační huby v zemědělství, dopravě a venkovském rozvoji

30. 1. 2020 9:00 - 17:00
Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)
Česká zemědělská univerzita v Praze, Kamýcká 129, Praha Suchdol, PEF (Provozně ekonomická fakulta), posluchárna E III
Zveme Vás na tradiční akci VELKÁ A OTEVŘENÁ DATA A INOVAČNÍ HUBY V ZEMĚDĚLSTVÍ, DOPRAVĚ A VENKOVSKÉM ROZVOJI, pořádanou na České zemědělské univerzitě v Praze. Budou představena řešení, která byla během posledního roku vyvinuta v rámci mezinárodních výzkumných projektů českými týmy. Hlavní část konference bude věnována prezentaci výstupů z již běžících projektů: EUXDAT, AFarCloud, PoliRural,…

Budoucnost rozvoje venkova dle ENRD - Chytrý venkov

6. 6. 2019
Téma "chytrý venkov" bylo také součástí akce LeaderFEST 2019.
Vydání zpravodaje EU Rural Review, které se zabývá koncepcí chytrého venkova a poukazuje na četné inspirující iniciativy, jež se objevují na evropském venkově.
Publikováno: 24. 9. 2018

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.