Studie projevů sucha ve vazbě na degradaci půd v extrémním roce 2013

Studie se bude zabývat vyhodnocením projevů sucha ve vazbě na degradaci půdy v roce 2013. Návrh na zpracování studie podali členové tematické pracovní skupiny "SUCHO", která funguje v rámci CSV Jihomoravského kraje.

Rok vydání:2013
Vydal: Ministerstvo zemědělství, Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy
Tématické oblasti:
Dotace a podpory, strukturální politikaPůda a evidence půdyPozemkové úpravyRozvoj venkova

Studie navazuje na výsledky výstupu „Možnosti řešení degradace půdy a její ovlivnění změnou klimatu na příkladu aridních oblastí" z roku 2012. Struktura studie, zaměření a rozsah jednotlivých kapitolkorespondují s postupem z roku 2012. Tímto způsobem je dosaženo snadnější orientace ve výstupech z obou let a efektivního meziročního srovnání.
Studie byla vypracována na základě doporučení odborné tematické pracovní skupiny, která pracuje v rámci aktivit Celostátní sítě pro venkov v Jihomoravském kraji (TPS „Možnosti zachování plnohodnotného života v aridních oblastech ČR") a při získávání podkladů byla realizovaná spolupráce s podobně tematicky zaměřenou odbornou skupinou Středočeského kraje (TPS „Ochrana půdního fondu, vodních zdrojů a ochrana proti povodním").

Přílohy

Stáhnout (pdf, 12 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.