Podmínky pro využívání EPO

Co je tedy třeba učinit k tomu, abyste mohli elektronickou podatelnu registrů využít?

 1. Musíte mít povolený přístup do zabezpečené části Portálu eAGRI

  Uživatel musí mít přidělený přístup do zabezpečené části Portálu eAGRI. Přístupové jméno a heslo do portálu eAGRI přidělují Regionální odbory SZIF.
  podrobnosti zde...
   

 2. Musíte mít osobní kvalifikovaný certifikát

  Uživatel musí mít osobní kvalifikovaný certifikát pro ověření elektronického podpisu od některé z akreditovaných certifikačních autorit ČR (dle zákona 227/2000 Sb., o elektronickém podpisu). Dokumenty dokládající vydání tohoto certifikátu (smlouvu nebo protokol o vydání kvalifikovaného certifikátu) musí předložit na místně příslušné okresní agentuře pro zemědělství a venkov (k účtu uživatele PF budou doplněny údaje o certifikátu, tzv. „sériové číslo certifikátu“ a vystavitele).
  podrobnosti zde...
   

 3. Musíte mít aplikační vybavení (program), který tuto komunikaci podporuje

  MZe poskytuje pro tyto potřeby zdarma aplikaci vOKO, jejíž provozní nároky (minimální systémové požadavky) jsou následující:

  • PC s operačním systémem Microsoft Windows– podporovány jsou všechny verze od Windows 98, vč. Windows Vista

  • Microsoft Internet Explorer 6.01 a vyšší(pokud máte starší verzi Internet Exploreru než 6.01, můžete si vyšší verzi stáhnout buď z Microsoft Download Center nebo pomocí služby Microsoft Update)

  • 12 MB místa na disku pro instalaci aplikace vOKO (a místo pro případnou instalaci rozhraní Microsoft .NET Framework, cca 23 MB)

  • připojení k Internetu
   podrobnosti zde...
    

 4. Pak už stačí jen začít pracovat s PF a příslušnými formuláři...

Doporučení: Splnění první i druhé podmínky vyžaduje návštěvu Regionálního odboru SZIF, takže pokud nemáte přístup do PF ani kvalifikovaný certifikát, doporučujeme nejprve si zařídit kvalifikovaný certifikát a až poté navštívit RO SZIF, kde pak vyřídíte obě záležitosti najednou – získání přístupu do PF i doložení vlastnictví kvalifikovaného certifikátu.

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.