přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Oranžovou stuhu 2011 získala obec Řepeč z Jihočeského kraje

6.10.2011

Tisková zpráva – Držitelem titulu Oranžová stuha ČR roku 2011 se stala obec Řepeč z Jihočeského kraje. Na druhém místě skončil Pěnčín z Olomouckého kraje, třetí je obec Šípy ze středních Čech. Vyhlášení celostátního kola Oranžové stuhy se konalo ve Zlínském kraji v obci Komňa, která je držitelem titulu Vesnice roku 2011.

Obec Řepeč má 258 obyvatel a leží v okrese Tábor. Úspěšně spolupracuje se zemědělským družstvem Opařany. Podnik provozuje na vynikající úrovni rostlinnou a živočišnou výrobu a díky obci pořádá výstavy hospodářských zvířat nebo akce, které dětem a mladé generaci přibližují zemědělství a vztah k přírodě. Na výborné úrovni funguje také spolupráce s dobrovolnými spolky, se včelaři, myslivci a chovateli holubů.

Ocenění Oranžová stuha uděluje Ministerstvo zemědělství obcím, které příkladně spolupracují se zemědělským nebo lesnickým podnikem či organizací z resortu zemědělství, například s rybáři, myslivci nebo včelaři. Oranžová stuha má povzbudit představitele obcí, zemědělce a občany ke spolupráci, která povede ke zlepšování života v obci.

Soutěž Oranžová stuha je dvoukolová, poroty posuzují obce nejprve na krajské a pak na celostátní úrovni. Všech 13 krajských vítězů Oranžové stuhy 2011 získalo dotaci z rozpočtu Ministerstva zemědělství 600 000 korun, vítěz Oranžové stuhy 2011 získává navíc dalších 200 000, takže celková dotace pro vítěze je 800 000 korun.

Radek Ležatka
ředitel Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem