„7 kadlínských zastavení“

19. 4. 2010

„Přijeďte na otevření turistické sezóny 2010 a na sázení brambor“, loučil se se Středočeskou komisí Vesnice roku pan starosta, Zdeněk Šesták, v červnu 2009. V této soutěži byla obec oceněna diplomem za zachování zemědělských tradic.

Kdo přijel v sobotu 3. dubna do Kadlína, určitě nelitoval. Časně přijel Ing. Libor Jelínek, vedoucí AZV Mělník, a  jako prvního návštěvníka ho  čekal čestný úkol: zlatým klíčem otevřít turistickou sezónu.

obrazek 5

Pro přespolní návštěvníky muzea Kadlín byly  připraveny odměny, jako 3 kg Mšenského chleba, pytel brambor a různé drobné suvenýry. V muzeu se tuto sobotu neplatilo vstupné, ale za to bylo možné semlít obilí na mouku na  žentouru, poháněného vlastní silou, nebo jen na mlecích kamenech si umlít hrstku mouky tak, jak to dělali první zemědělci před 7 tisíci lety.

Muzeu nad obecním úřadem vévodí Lešetínský kovář. Zajímavá je sbírka motyček a samozřejmě další zemědělské stroje a nástroje.

Naučná stezka ke kadlínské rozhledně bude již brzy oseta a osázena plodinami, které se v tomto kraji pěstují.

Kdo přijel tento den do Kadlína, podílel se i na vysázení 4 nových lip uprostřed obce. Děkujeme za pozvání, vážený pane starosto, za pěkné zážitky a úžasnou atmosféru v Kadlíně.

Věra Libichová, Libor Jelínek

obrazek 7

obrazek 6

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.