přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Co dělat v případě nalezení zraněného volně žijícího zvířete nebo opuštěného mláděte

11.1.2022

Zraněná "divoká" zvířata v přírodě.

Našli jste zraněné zvíře ve volné přírodě? Pomoc najdete v Národní síti záchranných stanic, kterou koordinuje Český svaz ochránců přírody, na stránkách Zvirevnouzi.cz.

Pro osoby, které se často pohybují v přírodě a možnost jejich kontaktu se zraněným zvířetem je vyšší, doporučujeme stažení aplikace Zachraň zvíře pro "chytré" telefony. Popis aplikace je v článku na stránkách ČSOP, stažení (zdarma) pro OS Android a pro iOS.

Připravit se na setkání se zraněným zvířetem můžete v předstihu, pokud se seznámíte s publikací Doporučení ÚKOZ: Pomoc zvířatům z naší přírody v nouzi, kterou naleznete níže v přílohách.

V přílohách též naleznete vtipný, ale velmi přínosný leták České společnosti ornitologické, který vám poradí, co dělat v případě nalezení ptačího mláděte, které vám bude připadat opuštěné.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem