Stanoviska a názory ÚKOZ

K aktuálním problémům ochrany zvířat nebo na vyžádání zaujímá ÚKOZ obvykle oficiální stanovisko, případně zasílá dopis, otevřený dopis, výzvu apod.

Na základě novelizace zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, došlo na přelomu let 2008 a 2009 k přesunu kompetencí na úseku ochrany zvířat proti týrání - bylo zrušeno samostatné oddělení Ústřední komise pro ochranu zvířat, podřízené přímo ministru zemědělství, a stalo se z něj oddělení ochrany zvířat zařazené do běžného organizačního schématu MZe.
Ústřední komise pro ochranu zvířat jako taková nadále vykonává činnost, nyní ovšem pouze jako odborný poradní orgán ministra zemědělství.
Nositelem kompetencí, které uvádí zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, na úseku ochrany zvířat proti týrání, je tedy Ministerstvo zemědělství, odbor živočišných komodit a ochrany zvířat, oddělení ochrany zvířat (MZe-OOZ), nikoliv Ústřední komise pro ochranu zvířat (ÚKOZ).

Texty níže uvedených článků odpovídají termínu svého vzniku, do prosince 2008 jsou tedy vyjádřením názoru orgánu ochrany zvířat, od ledna 2009 vyjádřením názoru odborného poradního orgánu ministra zemědělství.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.