Vláda schválila návrh na dotované ovoce a zeleninu do škol

21. 12. 2009

Tisková zpráva — Projekt, který je veřejnosti známý jako „ovoce do škol“, schválila na svém pondělním jednání vláda. Žáci prvních až pátých ročníků tuzemských škol tak mohou od příštího kalendářního roku dostávat zdarma ovoce a zeleninu.

Hlavním zdrojem k financování programu je rozpočet Evropské unie, z něhož má na ovocedo škol jít 53 z celkových téměř 73 milionů korun. Zbývajících necelých 20 milionů zaplatí ze svého rozpočtu stát. Opatření, které již v roce 2006 navrhla EU, má vést ke snížení dětské obezity.

„Kromě čerstvého ovoce a zeleniny dostanou školáci od státem schválených dodavatelů zdarma také balené ovocné a zeleninové šťávy bez chemických přísad,“ uvedl ministr zemědělství Jakub Šebesta s tím, že do prvních až pátých tříd základních škol v Česku chodí více než 450.000 dětí.
 
Projekt se vztahuje na žáky základních škol, které se do projektu přihlásí prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem. Není pravděpodobné, že se přihlásí všechny školy, projektu Školního mléka, který byl v letošním roce po roční pauze obnoven, se účastní přibližně polovina základních škol.
   
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.