MZe podpoří čištění Luhačovické přehrady 137 miliony korun

11. 12. 2009

Tisková zpráva — Při své dnešní návštěvě Zlínského kraje se ministr zemědělství Jakub Šebesta sešel s hejtmanem Zlínského kraje Stanislavem Mišákem a společně navštívili Luhačovickou přehradu, která bude v průběhu roku 2010 vyčištěna. Z přehrady bude odtěženo celkem 235 452 m3 sedimentů.

Vím jak je pro Luhačovice a okolí přehrada důležitá a proto chceme aby byla v dobrém stavu,“ řekl ministr Šebesta a dodal „Věřím, že vyčištěná přehrada přivede do vašeho hezkého kraje ještě víc návštěvníků a bude vyhledávanou destinací.“ V rámci projektu bude obnoven původní objem Luhačovické přehrady, při odtěžení téměř 235 452m3 sedimentů. Celý projekt ministerstvo zemědělství podpoří částkou 137 milionů korun a dokončen by měl být v průběhu roku 2010.
 
Přípravy projektu se rozeběhnou již začátkem roku 2010. Vypouštění přehrady v březnu a práce samotná pak po vypuštění v červnu. Dílo bude předáno v září 2010 a napouštění nádrže pak při dodržení harmonogramu prací začne v říjnu. Odtěžením sedimentů dojde k obnovení původního celkového objemu nádrže: 2,68 mil. m³.
 
Díky vstřícnosti pana ministra Šebesty a vzájemné spolupráci ministerstva zemědělství, Zlínského kraje a podniku Povodí Moravy při přípravách vyčištění Luhačovické přehrady, se podařilo zajistit potřebné finanční prostředky a tím pádem může být celá akce načasována a ve stanovených termínech roku 2010 také spuštěna. Je to další kamínek do mozaiky zvýšení atraktivity a konkurenceschopnosti Zlínského kraje,“ dodal hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
 
V rámci dnešní návštěvy ministr navštívil ještě mlékárnu Kromilk na Kroměřížsku a zemědělský podnik Kvasicko.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.