Ministr zemědělství Jakub Šebesta se zúčastnil včerejší schůzky skupiny 22 zemí EU

11. 12. 2009

Tisková zpráva — Na včerejším neformálním jednání ministrů zemědělství skupiny 22 členských států v Paříži, diskutovali ministři o budoucnosti evropského zemědělství zejména pak o nutnosti Společnou zemědělskou politiku přizpůsobit tzv. novým výzvám. Hostitelem jednání byl francouzský ministr zemědělství Bruno le Maire.

Cílem schůzky bylo diskutovat o budoucnosti evropského zemědělství, která bude i důležitým tématem nadcházejícího španělského předsednictví. Jednání se zabývalo kromě jiného potřebou nově definovat rámec Společné zemědělské politiky nutností přizpůsobit ji tzv. novým výzvám, jako je např. klimatická změna a nalezení alternativních energetických zdrojů, a v neposlední řadě i budoucí podobou přímých plateb.
 
"Diskuse volně navázala i na debatu o budoucí podobě přímých plateb po roce 2013, která byla naposledy projednávána za českého předsednictví v červnu letošního roku v Brně. Z pohledu nových členských zemí jde o zásadní téma, kterému se dlouhodobě věnujeme",řekl ministr Šebesta.
 
Francouzský ministr zdůraznil, že jednání skupiny je zcela transparentní a je otevřené dalším členským zemím. Diskuse potvrdila přesvědčení většiny zemí EU, že evropské zemědělství je strategický sektor, který si zaslouží ambiciózní společnou politiku.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.