Evropané mohou sami rozhodnout o podobě nového loga pro biopotraviny

10. 12. 2009

Tisková zpráva — Biopotraviny pocházející ze zemí Evropské unie ponesou od poloviny příštího roku nové jednotné logo. Jeho podobu teď mohou určit sami spotřebitelé, a to prostřednictvím internetového hlasování, která potrvá až do 31. ledna příštího roku.

Internetové hlasování o podobě jednotného loga v současné době probíhá zde. Svůj hlas můžete věnovat jednomu ze tří návrhů.

 

Soutěž o jednotné logo pro bioprodukty ze zemí evropské sedmadvacítky vyhlásila Evropská komise a své grafické návrhy do ní mohli zasílat studenti a absolventi výtvarných škol ze všech zemí Evropské unie. Z České republiky se soutěže zúčastnilo celkem 69 mladých výtvarníků. Návrhy postupující do finálové trojky mezinárodní porota vybírala z celkem 3422 prací. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v létě 2010 a autor vítězného návrhu se může těšit na odměnu ve výši 6000 EUR. Druhý vítězný návrh bude ohodnocen částkou 3500 EUR, soutěžícímu, který se umístí na třetím místě, pak bude náležet 2500 EUR.

 

Vítězné logo se začne používat 1. července 2010. Zatímco nyní je používání stávajícího evropského loga na bioproduktech v zemích EU dobrovolné, nové logo bude od poloviny příštího roku již pro všechny evropské biovýrobce povinné. Spotřebitelům by tato změna měla mimo jiné pomoci v lepší orientaci na trhu. Hlasování je zatím dostupné v anglickém jazyce. Hlasovat o vítězi v českém jazyce by mělo být možné na oficiálních stránkách Evropské komise v nejbližší době.

 

 

Petr Vorlíček

Tiskový mluvčí MZe

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.