Ministerstvo zemědělství pokročilo v přípravě pozice ČR k budoucnosti zemědělské politiky EU

7. 10. 2010

Tisková zpráva — Hlavními prioritami Společné zemědělské politiky by měly být zjednodušení administrativy a snížení byrokracie, spravedlivé podmínky pro zemědělce ze starých i nových členských států EU a ochrana půdy. Vyplynulo ze stanovisek odborníků dotázaných Ministerstvem zemědělství.

Z těchto principů vychází i klíčový materiál, který definuje pozici České republiky pro jednání o Společné zemědělské politice EU po roce 2013 připravený Ministerstvem zemědělství.  Dnes se za „Východiska pozice České republiky k budoucí podobě Společné zemědělské politiky EU po roce 2013“ postavili i reprezentanti klíčových nevládních organizací, odborníci z dalších rezortů i akademické sféry.

„Jsem rád, že jsme se dnes přiblížili tomu, abychom poprvé v historii definovali jednu společnou pozici České republiky, kterou budou stát i nevládní organizace prosazovat v Evropské unii,“ komentoval výsledky kulatého stolu ministr Ivan Fuksa.

V průběhu října projedná pozici ČR ke společné zemědělské politice EU vládní výbor pro Evropskou unii.

Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.