Čeští včelaři se mohou těšit na peníze z EU

26. 7. 2010

Tisková zpráva — Česko má jako jedna z prvních zemí schválenou podporu včelařství, která umožní čerpat v letech 2011-2013 téměř čtyři miliony Eur. Největší zájem je o financování nákupu přístrojů a zařízení, o podporu začínajících včelařů a příspěvky na vzdělávání včelařů.

Český včelařský program na období 2011 až 2013 je již v pořadí třetím včelařským programem, který Evropská komice v ČR podpořila. Na následující programovací období Česko získalo opět více finančních prostředků než v předcházejících letech. Konkrétně se jedná o 1, 25 mil. EUR na rok 2011 1,28 mil. EUR na rok 2012 a 1,32 mil. EUR na rok 2013.

Financování zlepšení obecných podmínek pro produkci včelařských výrobků včetně včelařských programů členských států na období 2011 – 2013 schválil jednotný řídící výbor Evropské komise dne 22. července 2010, přičemž Česká republika byla jednou z prvních zemí, která tento plán již na začátku měsíce dubna předložila odpovědným orgánům EU. Schválení finančního rámce umožňuje spolu s kofinancováním z národních prostředků podpořit tuto celospolečensky záslužnou činnost.

Nejvíce využívaným opatřením v rámci Českého včelařského programu je opatření „technická pomoc“, které umožňuje podporu nákupu přístrojů a zařízení pro včelařství a zároveň odborné vzdělávání včelařů. Nový program umožňuje podpořit i začínající včelaře a to formou pořízení nových úlů.


Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.